Hercem v reklamě opět Trojan, maskotem prasátko od Kofoly

čtvrtek, 24. listopadu 2022, 10:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Vítězem letošního ročníku soutěže o Nejlepšího herce v reklamě je opět Ivan Trojan. Nejlepším maskotem se stala zlaté prasátko od Kofoly.

Ivan Trojan v reklamě Českých drah, zdroj: České dráhy

Ivan Trojan v reklamě Českých drah, zdroj: České dráhy

Nejlepším hercem v reklamě se i v letošním roce stal Ivan Trojan, známý v současnosti především z reklam Českých drah. Na dalších místech se umístili Petr Štěpánek, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek a Martin Hofmann.

Výzkum tento rok opět potvrdil, že Ivan Trojan jakožto reklamní herec o něco více boduje u žen a z věkových skupin mu nejvyšší známku udělili respondenti 45-54 let. Zato kdyby byla soutěž o nejlepšího herce pouze na mužích, zvolili by jako vítěze Petra Štěpánka. Tradiční rozdíl přináší i pohled na hodnocení u nejmladších respondentů ve věku 15-24 let, kteří například nejlépe hodnotili hokejistu Radka Pastrňáka a více než Ivan Trojan je oslovili ještě Jenovéfa Boková a Lukáš Langmajer.

Nejlepším reklamním maskotem je zlaté prasátko od Kofoly. Na dalších předních místech jsou Pat a Mat z reklam ČPP, kočičky Whiskas, kozel Olda (Velkopopovický kozel) a Olmíci (Olma).

Výsledky ročníku letošní ankety o Nejlepšího herce/herečku v reklamě a Nejlepšího maskota byly zveřejněny ve středu večer při příležitosti vyhlášení výsledků Effie Awards 2022. Pořadatelem ankety je společnost Nielsen Admosphere.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Výzkum zjišťující nejlepší osobnosti a maskoty v českých reklamách realizují společnosti Nielsen Admosphere a Český národní panel ve spolupráci s Asociací komunikačních agentur na základě více než 8 tisíc online dotazníků od respondentů z reprezentativní populace Českého národního panelu starší 15 let. Sběr dat proběhl letos na podzim a osobnosti i maskoti byli hodnoceni v premiérových reklamách odvysílaných v období září 2021 – srpen 2022. Herci i maskoti jsou vždy hodnoceni v premiérových reklamách daného období a vítězem se v obou kategoriích stává vždy osobnost/maskot s nejvyšším průměrným výsledkem.

„Výzkum je unikátní zejména robustností vzorku respondentů, letos jsme pro něj získali odpovědi od 8 170 online uživatelů, kteří jsou součástí Českého národního panelu. Díky nim máme k dispozici opravdu zajímavé a relevantní hodnocení výkonů postav v českých reklamách, které je přínosem i pro samotné značky,“ uvedl Tomáš Hynčica, Ad Intel Business Director Nielsen Admosphere. 

-mav-