POPAI Awards: Absolutním vítězem je The Streets od Wellenu

pátek, 25. listopadu 2022, 10:25 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Absolutním vítězem soutěže POPAI Awards se stal projekt The Streets: Flagship Bratislava od Wellenu.

Zdroj: The Streets / RXD

Zdroj: The Streets / RXD

Soutěž POPAI Awards vyhlásila 24. listopadu v prostorách kongresového centra O2 universum vítěze svého 14. ročníku. Absolutním vítězem se stal projekt The Streets: Flagship Bratislava od společnosti Wellen, jenž jej vytvořila pro RXD. 

Flagship prodejna The Streets v Bratislavě byla otevřena na konci listopadu loňského roku. Oproti pražské prodejně je pojata více artově, má i vlastní galerijní prostory, které jsou věnovány lokálním umělcům. Celé řešení respektuje materiály prostoru a v případě potřeby lze hlavní prvky přestěhovat, což podporuje současné trendy udržitelnosti. Prodejna je pojata jako cesta do oblak – začíná v nebi, pokračuje se přes mezipatro až nad oblaka do vesmírného stavu beztíže. Kromě basketbalové herny je její součástí také kavárna. Využity jsou zde i digitální technologie – od RFID čidel až po interaktivní zobrazovače. 

V kategorii Integrované in-store kampaně zvítězila kampaň Kinley Zero: Život chutná lépe po páté, pod níž je podepsána agentura Up brand Activation. Roadshow s dvoupatrovým autobusem a barem si kladla za cíl vytvořit atmosféru, která spotřebitele obrátí z pracovního nasazení do relaxačního módu.

Z roadshow „Kinley Zero: Život chutná lépe po páté“, zdroj: Kinley / The Coca-Cola Company

Z roadshow „Kinley Zero: Život chutná lépe po páté“, zdroj: Kinley / The Coca-Cola Company

Přehled všech výsledků POPAI Awards je možné prohlédnout si zde.

Kromě POPAI Awards byly vyhlášeny také výsledky soutěže Hvězda 3D reklamy. Jejímu 22. ročníku dominoval exponát Dárkový předmět – Vitráž průmyslového paláce od Výstaviště Praha, jenž navazuje na rekonstrukci Průmyslového paláce a jedním z jeho stěžejních témat je obnova vitráží. O jeho výrobu se postarala firma Kolektive Ateliers, která má na starosti také samotnou rekonstrukci vitráží v Průmyslovém paláci, spolu se Studiem Činčera. Jde o otevírací „knihu“ z matného černého skla Plike s horkou ražbou stříbrnou metalickou fólií. Uvnitř jsou umístěna dvě původní skla vitráže.

Přehled všech výsledků Hvězda 3D reklamy je možné prohlédnout si zde.

V neposlední řadě byly oznámeny i vítězové studentské soutěže POPAI Student Award, oceňující nejlepší návrhy komunikačních prostředků a kampaní v in-store marketingové komunikaci, které na základě reálných zadání od konkrétních zadavatelů vytvářejí studenti středních a vysokých škol se specializací na marketingovou komunikaci. Jejich přehled je k dispozici zde.

-stk-