Marek Hlavica bude také ředitelem Rady pro reklamu

pondělí, 19. prosince 2022, 07:55 Aktuality, PR, Lidé, Reklama MediaGuru

Od nového roku se dřívější ředitel AKA Marek Hlavica stane také výkonným ředitelem Rady pro reklamu. Zároveň se postaví do čela asociace APRA.

Marek Hlavica, zdroj: AKA

Marek Hlavica, zdroj: AKA

Od ledna 2023 nastoupí na pozici výkonného ředitele Rady pro reklamu někdejší ředitel Asociace komunikačních agentur (AKA) Marek Hlavica. Střídá tak po patnácti letech Ladislava Šťastného, který se rozhodl ukončit své angažmá a nadále se věnovat jen příležitostnému poradenství.

Marek Hlavica vstupuje do známého prostředí. Léta působil v arbitrážní komisi i ve výkonném výboru Rady a v oblasti komunikace se dlouhodobě pohybuje. „Budu Radu pro reklamu posouvat tak, aby odpovídala stále vyšším nárokům, které veřejnost v oblasti etiky na komunikační průmysl klade,“ říká Marek Hlavica.

Od nového roku bude Marek Hlavica zároveň i ředitelem profesního sdružení Asociace public relations (APRA). Odchod z Asociace komunikačních agentur oznámil v průběhu letošního podzimu. 

Hlavica byl redaktorem časopisu Mladý svět, následně jeho ředitelem, krátce řediteloval marketing v TV Nova. Spoluvlastnil PR agenturu a pracoval jako nezávislý konzultant. Zaujímal seniorní pozice v komunikaci velkých firem jako Philip Morris, Citibank, ČEZ a Plzeňský Prazdroj. Vybudoval a řídil mezinárodní festival reklamy PIAF. Díky práci ve firmách a pro firmy regulované zákonem a etickými kodexy se v oboru samoregulace pohybuje už více než dvě desítky let.

Rada pro reklamu je sdružením médií, komunikačních agentur, zadavatelů reklamy a profesních asociací, která se řídí Kodexem Rady pro reklamu a závazky vyplývajícími z členství v mezinárodní organizaci EASA. Jeho rozhodnutí nemají právně vymahatelný charakter, ale členové se zavazují dobrovolně se podřizovat rozhodnutím arbitrážní komise, která posuzuje podněty na neetickou reklamu. 

-mav-