Markíza adaptuje seriál Zlatá labuť jako Dunaj, k vašim službám

čtvrtek, 15. prosince 2022, 15:20 Aktuality, TV, Slovensko MediaGuru

Slovenská televize Markíza plánuje na leden vysílání výpravného dobového seriálu Dunaj, k vašim službám.

Dunaj, k vašim službám, zdroj: Markíza

Dunaj, k vašim službám, zdroj: Markíza

Slovenská televize Markíza plánuje na leden vysílání výpravného dobového seriálu Dunaj, k vašim službám. Půjde o adaptaci českého seriálu Zlatá labuť, kterou chystá do lednového vysílání tuzemská TV Nova. Seriál se tak odehrává v prostředí obchodního domu na pozadí událostí 30. a 40. let minulého století.

Seriálovou novinku natáčí pro TV Markíza produkční společnost Beetle, na čele s producentem Petrem Kelíškom, která stojí i za úspěšným seriálem Markízy Druhá šance.

„Jde o úplně první dobový seriál TV Markíza v celé její více než 26leté historii. Sledovat budeme rozmanité osudy pestré palety postav, které na přelomu 30. a 40. let spojil nový luxusní obchodný dom,“ říká Silvia Majeská, programová ředitelka skupiny Markíza.

V seriálu hrají například Kristína Svarinská, Petra Dubayová, Lesana Krausková, Zdena Studenková, Emil Horváth, Tomáš Maštalír, Marek Rozkoš, Filip Tůma, Monika Hilmerová nebo Ján Koleník.

V bratislavském Ružinově vznikl obrovský ateliér, kde na ploše víc než 2 000 metrů čtvrerečních vyrostlo hned několik oddělení obchodního domu.

-mav-