Nova na jaře: seriály Zlatá labuť, Jedna rodina nebo Odznak Vysočina

středa, 7. prosince 2022, 14:50 TV MediaGuru

Pět seriálů pro své jarní vysílání 2023 představila televize Nova. Jsou mezi nimi seriály zcela nové i ty, které pokračují novými díly.

Zlatá labuť, zdroj: TV Nova

Zlatá labuť, zdroj: TV Nova

Televize Nova uvede v roce 2023 v žánru původní hrané tvorby několik nových seriálů nebo premiérových dílů, které navazují na už rozjeté příběhy. Ve vysílání se většina z nich objeví už v lednu 2023. Největší novinkou je výpravný dobový seriál Zlatá labuť, produkovaný společností Dramedy Productions a režírovaný Biserem A. Arichtevem a Braňo Holíčkem

Zlatá labuť vypráví osudy lidí spjatých se stejnojmenným obchodním domem, děj se odehrává na pozadí historických událostí na přelomu 30. a 40. let minulého století. Pro Novu jde o vůbec první historický dobový seriál. Seriál se natáčel v ateliérech společnosti Dramedy Studios v pražských Letňanech, kde byly vystavěny kulisy obchodního domu. V jejich prostorách se také odehrála středeční tisková konference TV Nova k jarním pořadům hrané tvorby. Ústřední dvojici ztvární v novém seriálu Adam Vacula a Marta Dancingerová.

„V dobových seriálech hledáme to, co je podobné dnešním životům. Už tehdy byl každodenní život v řadě věcí velmi podobný tomu našemu. Snažíme se divákům nabídnout, aby se sami v příběhu našli,“ popsal producent seriálu Filip Bobiňski.

Seriál Zlatá labuť by se měl podle zatím neoficiálních informací vysílat ve čtvrtek večer, tedy v čase, který teď na podzim patří seriálu O mě se neboj (před ním Pan Profesor). Startovat by měl na konci ledna.

Poprvé se také divákům představí seriál Jedna rodina, jehož ústředním tématem je střídavá péče. Pod scénářem je podepsána Lucie Konečná, režíroval Dan Wlodarczyk. Seriál se zaměřuje na vztahy mezi rodiči a dětmi a vyobrazuje život tří rodin, přičemž má obsahovat i prvky humoru. Hrají např. Tereza Kostková, Zuzana Vejdová, Flip Blažek, Berenika Kohoutová, Pavel Zedníček nebo Tomáš Jeřábek.

Druhou řadou pokračuje také kriminální seriál Odznak Vysočina. V příbězích druhé řady se objeví postavy z úvodní série, novou postavu pak ztvární Pavel Řezníček. Druhá řada má víc než první, která se vysílala v letošní jarní sezóně, vycházet ze skutečných událostí. Osm nových dílů chce ale zároveň co nejvíce navazovat na první řadu a nahlédnout i do osobního života vyšetřovatelů. Hrají mj. Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek nebo Patrik Děrgel. Také novou řadu seriálu pro TV Nova připravuje produkční společnost Bionaut producenta Vratislava Šlajera.

S novými díly pokračuje v novém roce i seriál Specialisté, jehož podzimní řadu letos v průměru sledovalo víc než milion diváků. Specialisté od ledna slibují nové postavy v podání Matouše Rumla a Marka Lambory. Po šesti letech se vracejí David Prachař a Zuzana Kajnarová. 

Do vysílání také půjde komediální seriál Případy mimořádné Marty, který měla Nova původně vysílat už na podzim, ale jeho nasazení posunula na začátek příštího roku. Hlavní role hrají Tatiana Dyková a Roman Zach.

Podvečerní vysílání se opět opře o premiérové díly seriálu  Ulice. V programu hlavního kanálu TV Nova se dále počítá i se zábavnými pořady Na lovu nebo reality show Výměna manželek. Zábavné pořady a pořady typu reality show, které Nova na jaře 2023 uvede, ale zatím představeny nebyly.

„Divákům nabídneme pestrou škálu žánrů rozkročených od tradičních kriminálek přes komediálně laděné seriály pro celou rodinu až po výpravný dobový seriál. Společným jmenovatelem všech premiérových novinek je špičkové obsazení, a to jak talenty mladé herecké generace, tak hereckými legendami,“ uvedla k hraným pořadům TV Nova programová ředitelka Silvia Majeská

Detaily k novým seriálům Zlatá labuť a Jedna rodina si můžete prohlédnout v materiálech níže.

-mav-