Televize Seznam uvede na jaře české filmy či seriál Revír, stáhne Večerní zprávy

pondělí, 12. prosince 2022, 13:10 TV MediaGuru

Televize Seznam chce v novém roce posílit filmovou a seriálovou nabídku ve svém vysílání. Ustupuje zároveň od televizního zpravodajství.

Programové schéma Televize Seznam pro jaro 2023, zdroj: Seznam.cz

Programové schéma Televize Seznam pro jaro 2023, zdroj: Seznam.cz

Do jarního vysílání roku 2023 připravuje Televize Seznam nasazení původního českého seriálu Revír. Vedle něho obstarají večerní vysílání seriály Případy detektiva Murdocha, Zákon a pořádek, pokračují také tuzemské pořady Moje místa či Jukebox Honzy Dědka. V primetimovém vysílání se chce Televize Seznam také dále opírat o české filmy.

Osmidílný komediální seriál Revír zavede diváky do prostředí české vesnice a mysliveckého spolku, jehož revír ohrožují pytláčtí investoři. V hlavních rolích se představí David Prachař, Jaromír Dulava, Marek Taclík, Kristína Svarinská, Linda Rybová, Jitka Sedláčková, Ondřej Pavelka, David Matásek a Antonín Mašek

Revír, zdroj: Televize Seznam

Revír, zdroj: Televize Seznam

Pořad Moje místa se bude vysílat od 22.15 každé úterý a Jukebox Honzy Dědka každý čtvrtek od 22.15.

Úterní a čtvrteční večery budou patřit českým filmům jako například Dobrý voják Švejk, Světáci, Poslušně hlásím, Škola základ života. Ve vysílání se objeví i komedie Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek, Vesničko má středisková, Na samotě u lesa, detektivní příběhy s radou Vacátkem nebo detektivní filmy z 80. let, mezi které patří Past na kachnu, Dostih, Jeden z nich je vrah a další.

Sobotní večer vyhradí Televize Seznam českým seriálům. Od ledna se na obrazovce objeví Chlapci a Chlapi, následovat bude Třetí patro.

České filmy patří ve vysílání Televize Seznam k nejsledovanějším. „Mezi nejsledovanější tituly se řadí bezesporu české filmy, které jsme kromě úterního večera nabídli divákům i ve čtvrtek večer. Nejúspěšnějším českým filmem se staly Postřižiny se sharem 3,6 % a hned poté následoval Kulový Blesk s 3,55 % sharu. I pro rok 2023 jsme pro milovníky české klasiky nakoupili všemi známé a oblíbené tituly, nově jsme zařadili do vysílání i české legendární seriály z 80. let. Na jaře se mohou diváci těšit na zbrusu nový seriál z mysliveckého prostředí s názvem Revír,“ shrnul ředitel Televize Seznam Ivan Mikula.

Studio relace Večerní zprávy, zdroj: Seznam.cz

Studio relace Večerní zprávy, zdroj: Seznam.cz

Od nového roku se zároveň Televize Seznam rozhodla vyřadit ze svého programu večerní zpravodajskou relaci Večerní zprávy. Vysílá ji denně od 18:45 do 19:10 a v letošním roce představila nové zpravodajské studio. Podle serveru Lupa.cz skončí Večerní zprávy k 23. prosinci.  

„Naším cílem je i nadále podporovat růst sledovanosti Televize Seznam a z tohoto důvodu od ledna 2023 nasadíme do vysílání nové, obsahově opět výrazně posílené programové schéma. Součástí lednového vysílání již ale nebude večerní zpravodajská relace. Na základě dat, která máme dlouhodobě k dispozici, víme, že se lidé během covidového období naučili více konzumovat zpravodajství v reálném čase během dne (Seznam Zprávy, Novinky.cz ), a méně tudíž sledovali večerní zpravodajský souhrn. Díky zatím naší nejvyšší investici do nákupu akvizičního obsahu pro nadcházející rok se v programu objeví ještě více divácky oblíbených českých i zahraničních filmů a seriálů. Navíc v březnu Televize Seznam uvede svůj původní komediální seriál Revír z mysliveckého prostředí," vysvětlila tisková mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová

Průměrná sledovanost relace Večerní zprávy představovala letos na podzim necelých 30 tisíc diváků starších 15 let. Podíl relace na sledovanosti dosahoval 0,85 %. Zdroj dat: ATO-Nielsen Admosphere.

K nejsledovanějším pořadům na Televizi Seznam patřily v letošním listopadu vedle českých filmů pořady Zahradní proměny, Moje místa či Miluji svou zahradu. Podíl Televize Seznam se z lednových 0,89 % zvýšil na 1,39 % v listopadu 2022.

-mav-