ČT připravuje rozšíření regionů, v DVB-T2 aktivovala pozice

neděle, 15. ledna 2023, 15:45 TV MediaGuru

V DVB-T2 multiplexu 21, tedy veřejnoprávní síti České televize, byly v neděli 15. ledna po 14. hodině aktivovány nové pozice CT 1 JZC HD T2 a CT 1 SVC HD T2.

Regionální studio České televize v Plzni. Foto: Česká televize

Regionální studio České televize v Plzni. Foto: Česká televize

Kavčí hory se připravují na rozšíření regionálního vysílání pro další kraje. Doposud Česká televize měla rozděleny programové pozice na ČT 1 HD T2 pro Prahu a Čechy, ČT 1 SM pro severní Moravu (vysílání z Ostravy) a ČT 1 JM pro jižní Moravu (Brno). Od poloviny února se podle informací MediaGuru.cz rozšíří regionální vysílání také na studia z Plzně a Českých Budějovic (programová pozice ČT 1 JZČ HD T2) a Ústí nad Labem a Hradec Králové (verze ČT 1 SVC HD T2). K aktivaci nových programových pozic došlo v neděli po 14. hodině.

Operátoři placených služeb už byli informování, aby se na start nových regionálních verzí připravili. Celkem je tedy nově k dispozici pět programových pozic s kanálem ČT1. Do zapojení nových studií, které budou pokrývat například publicistickou relaci Události v regionech, budou moci diváci na dvou nových „kanálech“ sledovat vysílání verze pro Čechy. Toto řešení se používá i v případě, že dojde k nějakému technickému problému a studio je tak třeba dočasně nahradit.

V blízké době je plánováno rozšíření také na satelitní distribuci, družici Astra 3B. Může k němu také dojít ještě v průběhu neděle 15. ledna.

-lukpol-