Autor textu MediaGuru
V DVB-T2 multiplexu 21, tedy veřejnoprávní síti České televize, byly
v neděli 15. ledna po 14. hodině aktivovány nové pozice CT 1 JZC HD T2 a CT 1 SVC HD T2.
Kavčí hory se připravují na rozšíření regionálního vysílání pro další kraje. Doposud Česká televize měla rozděleny programové pozice na ČT 1 HD T2 pro Prahu a Čechy, ČT 1 SM pro severní Moravu (vysílání z Ostravy) a ČT 1 JM pro jižní Moravu (Brno). Od poloviny února se podle informací MediaGuru.cz rozšíří regionální vysílání také na studia z Plzně a Českých Budějovic (programová pozice ČT 1 JZČ HD T2) a Ústí nad Labem a Hradec Králové (verze ČT 1 SVC HD T2). K aktivaci nových programových pozic došlo v neděli po 14. hodině.
Operátoři placených služeb už byli informování, aby se na start nových regionálních verzí připravili. Celkem je tedy nově k dispozici pět programových pozic s kanálem ČT1. Do zapojení nových studií, které budou pokrývat například publicistickou relaci Události v regionech, budou moci diváci na dvou nových „kanálech“ sledovat vysílání verze pro Čechy. Toto řešení se používá i v případě, že dojde k nějakému technickému problému a studio je tak třeba dočasně nahradit.
V blízké době je plánováno rozšíření také na satelitní distribuci, družici Astra 3B. Může k němu také dojít ještě v průběhu neděle 15. ledna.
-lukpol-
# Česká televize # DVB-T2 # vysílání # regionální zpravodajství # region # HD
Autor textu MediaGuru
Současný model financování médií veřejné služby v Česku není podle
nové studie nutné zásadně měnit. Analýza založená na srovnání
třinácti evropských zemí upozorňuje, že případná reforma by mohla
ohrozit stabilitu financování i redakční nezávislost a přinést nová
rizika.
Nejsledovanějším pořadem sobotního večera po 20:00 byla v divácké
skupině starší 15 let opět talk show Všechnopárty. S menším odstupem
následoval soutěžní pořad Superlov, který byl zároveň nejsledovanější
v 15–54.
Nejsledovanějším pátečním pořadem po 20:00 je v divácké skupině
starší 15 let stále Všechnopárty před seriálem Vyprávěj. U mladších
diváků 15–54 byl těsně nejsledovanější pořad Máme rádi Česko.