Aktuálně.cz uvádí videopořad Spotlight s Witowskou a Bartošovou

úterý, 14. února 2023, 12:35 Internet & Mobil, TV, Aktuality MediaGuru

Nový videorozhovorový pořad Spotlight oficiálně uvádí mediální dům Economia. K dispozici bude zdarma na zpravodajském webu Aktuálně.cz.

Linda Bartošová a Světlana Witowská, zdroj: Aktuálně.cz

Linda Bartošová a Světlana Witowská, zdroj: Aktuálně.cz

Online deník Aktuálně.cz zahajuje od poloviny února svůj videoprojekt Spotlight. Z nového studia bude každý den nabízet rozhovory moderátorek Světlany Witowské a Lindy Bartošové. Pořad má být „vlajkovou lodí exkluzivního videoobsahu vydavatelství Economia", oznámila v úterý po obědě společnost. Spotlight denně přinese rozhovory s osobnostmi veřejné scény i s odborníky z různých oblastí. V plánu je zhruba dvacet rozhovorů měsíčně. 

Oficiálnímu startu předcházela lednová pilotní fáze, v níž Linda Bartošová u příležitosti prezidentských voleb zpovídala jednotlivé kandidáty a experty. Od února tým doplnily Světlana Witowská a dramaturgyně Eliška Dokulilová

Tým Spotlightu je součástí redakce Aktuálně.cz. Šéfdramaturgem projektu je Pavel Švec, který zároveň vede domácí rubriku. „Dvojice skvělých moderátorek nám umožní zaměřit pozornost Spotlightu čili světlo reflektoru na pestrý mix inspirativních osobností, ožehavé společenské fenomény i na lidi, kterým se dostatečné pozornosti v mediálním světě nedostává, byť si ho zaslouží,” uvedl Švec.

Zdroj: Aktuálně.cz

Zdroj: Aktuálně.cz

Všechna interview budou k dispozici bezplatně na Aktuálně.cz, kde má Spotlight samostatnou sekci. Spotlight bude zastoupen také na všech sociálních sítích. Celé rozhovory budou v audioverzi k dispozici i ve všech hlavních podcastových aplikacích.

Světlana Witowská přišla z České televize, kde moderovala hlavní zpravodajský pořad Události, dále Interview ČT24, Události, komentáře či prezidentský duel. Ve veřejnoprávní televizi pracovala od roku 1996, v letech 2006 až 2010 působila na Primě jako moderátorka hlavních zpráv, následně se vrátila do ČT.

Linda Bartošová je absolventkou žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Osm let pracovala ve zpravodajství ČT, nejprve v zahraniční redakci, od loňského podzimu do ledna pak v moderátorském týmu Událostí a Událostí, komentářů.

Videorozhovory pro Aktuálně.cz zajišťoval do konce loňského roku tým DVTV, ten se ale od ledna 2023 osamostatnil.

-mav-