Spektrum Home zahájí v DVB-T2 síti CRA od 1. března

pondělí, 6. února 2023, 16:40 Aktuality, TV MediaGuru

Stanice Spektrum Home rozšíří od začátku března distribuci na českém trhu o digitální pozemní vysílaní. Vysílat bude v síti Českých Radiokomunikací (CRA).

Zdroj: Spektrum Home

Zdroj: Spektrum Home

AMC Networks International (AMCNI) a České Radiokomunikace (CRA) podepsaly dlouhodobou dohodu o pozemní distribuci stanice Spektrum Home. Dohoda zajišťuje, že stanice bude dostupná prostřednictvím digitálního pozemního vysílání CRA širšímu okruhu českých televizních diváků.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nedávno udělila společnosti AMC Networks Central Europe licenci k vysílání televizní stanice Spektrum Home prostřednictvím pozemního digitálního televizního vysílání v plném rozsahu na 12 let s účinností od 1. února. Spektrum Home bude na základě dohody s CRA od 1. března 2023 vysílat prostřednictvím pozemní digitální distribuce (DVB-T2) v multiplexu 23, který pokrývá signálem 99 % domácností v České republice.

„Český trh je pro nás v regionu CNE klíčový, proto je strategickým krokem zajistit naší stanici širší distribuci do stále většího počtu domácnost," řekl Levente Málnay B., výkonný viceprezident/ředitel společnosti AMCNI.

„Jsme potěšeni, že se pozemní digitální televizní vysílání rozšiřuje o další stanici, a to právě Spektrum Home, která byla dosud k dispozici pouze v placené distribuci. Je to dokladem síly a kvality pozemní digitální TV platformy, která je v Česku dostupná největšímu počtu domácností, a přitom všechny stanice nabízí divákům bezplatně,“ dodal Miloš Mastník, generální ředitel CRA.

Spektrum Home je lifestylová a zábavní stanice, která se soustředí na poskytování výběru filmů, seriálů, relaxačních faktografických pořadů, jako jsou domácí kutilové, interiérový design, architektura, nemovitosti, cestování a zahradničení. V plánu je postupné rozšiřování programové skladby, například o pořady Dům snů a Monty Don.

AMC Networks International Central & Northern Europe (AMC) je poskytovatelem televizních stanic AMC, Film+, CBS Reality, Spektrum, Spektrum Home, TV Paprika, Sport1, Sport2, Minimax a JimJam v České republice.

-mav-