ČT natočí druhou řadu seriálu Dobré ráno, Brno!

středa, 15. března 2023, 07:05 TV MediaGuru

Česká televize přinese pokračování svého letošního nového komediálního seriálu Dobré ráno, Brno!.

Dobré ráno, Brno!, zdroj: Česká televize

Dobré ráno, Brno!, zdroj: Česká televize

Česká televize natočí druhou řadu komediálního seriálu Dobré ráno, Brno!. Natáčet začne letos v dubnu, uvedla ve svém vysílání. První řadu nabídla na začátku letošního roku, celkem šlo o osm dílů. Komediální seriál, který paroduje ranní pořad České televize a televizní prostředí jako takové, režíroval Jan Prušinovský, který se také s Tomášem Holečkem podílel na scénáři. Termín nasazení do vysílání zatím ČT neupřesnila. 

Sarkastický seriál obsahoval i vulgarismy a vysílal se proto po 22:00 na hlavním kanále ČT1. Prvních osm dílů vidělo letos od začátku ledna do konce února v průměru 554 tisíc diváků (živá TV + odložená sledovanost), což přineslo nadprůměrný podíl ve výši 20,12 % (D15+, zdroj: ATO-Nielsen Admosphere).

Přestože byl seriál umístěn do kulis reálného pořadu, jeho postavy byly fiktivní. V hlavních rolích se představili především brněnští herci. Role ztvárnili například Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský nebo Simona Lewandowska.

„Pracoval jsem spíše intuitivně v nadsázce. Nepsal jsem nikoho podle někoho konkrétního. Dokonce i známé osobnosti, které se v seriálu objevují a hrají samy sebe, jsou vlastně fiktivní postavy," uvedl před začátkem vysílání první řady Jan Prušinovský.

-mav-