Rádio Praha s FM pokrývá i tunelový komplex Blanka

pátek, 31. března 2023, 12:30 Rádio, Aktuality MediaGuru

Od páteční půl desáté dopolední si mohou řidiči naladit stanici Rádio Praha bez problémů i v tunelovém komplexu Blanka, kde doplní z portfolia Českého rozhlasu okruh Radiožurnál. FM kmitočet 107,1 FM se nemění.

Blanka je po úseku D0 dalším tunelovým komplexem, kde je stanice k dispozici. Foto: Pixabay

Blanka je po úseku D0 dalším tunelovým komplexem, kde je stanice k dispozici. Foto: Pixabay

Vstup Rádia Praha do Blanky je rozšířením dostupnosti této stanice v tunelových komplexech. MediaGuru již začátkem února informoval o pokrytí úseku D0, a to konkrétně Praha – Cholupice a Lohkov. Posluchači nemusí v těchto tunelech přelaďovat, stanice je stále dostupná na kmitočtu 107,1 FM, tedy stejné VKV frekvenci, na které Rádio Praha šíří svůj signál z Letné. Do FM pásma se metropolitní stanice ČRo vrátila po několika letech.

„Spuštění vysílání v dopravních tunelech umožní posluchačům, kteří cestují automobilem, nepřerušovaný poslech našich stanic. Velkým přínosem je, že posluchači budou díky dopravnímu zpravodajství moci též nepřerušeně sledovat dopravní situaci, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu,“ komentoval tento krok loni v červnu ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka. Stanice je také součástí sítě ČRo DAB+.

-lukpol-