Inspirace Prime Video: Videotéka rbb uvedla Xplore

úterý, 2. května 2023, 13:05 TV, Aktuality MediaGuru

Funkci, kterou standardně u svých titulů používá služba Amazon Prime Video, otestovala v rámci vysílání seriálu Polizeiruf 110 i německá veřejnoprávní televize rbb. Diváci si mohli zobrazit například dodatečné informace o hercích nebo natáčecích lokacích.

Funkce Xplore v archivu německé televize rbb v praxi. Foto: ARD

Funkce Xplore v archivu německé televize rbb v praxi. Foto: ARD

Diváci německé veřejnoprávní televize rbb si mohli spustit službu Xplore prostřednictvím dlaždice 'Polizeiruf 110' v ARD menu prostřednictvím HbbTV, tedy virtuálního červeného tlačítka. Jakmile došlo k pozastavení pořadu, objevily se fotky a jména obsazených herců a lokací, které vedou přímo k detailním informacím prostřednictvím dálkového ovládání. Na konci pořadu pak bylo možné všechny informace vyvolat ve formě přehledu.

„Pro diváky nabízí Rundfunk Berlin-Brandenburg zcela nové možnosti doplňkových informací integrovaných přímo na obrazovce,“ uvedl při této příležitosti Dirk Lüdemann, vedoucí distribuce v rámci výrobního a provozního oddělení rbb, a doplnil: „Tuto službu je také možné použít k odkazování na jiný obsah a pořady. Má velký potenciál." Vysílání rbb je možné sledovat volně z družice Astra 19,2 stupně, případně díky německým DVB-T2 vysílačům.

-lukpol-