National Geographic sází ve vysílání na žlutý rám

pátek, 7. dubna 2023, 07:40 TV, Aktuality MediaGuru

Dokumentární stanice National Geographic, která patří neodmyslitelně k součásti řady nabídek operátorů placené televize také v Česku, přistoupila v sobotu 1. dubna úderem šesté hodiny ranní k úpravě svého loga.

Žlutý rám je v případě National Geographic také důležitou součástí stejnojmenného tištěného magazínu.

Žlutý rám je v případě National Geographic také důležitou součástí stejnojmenného tištěného magazínu.

Zásadní změnou aktuální grafické úpravy je zejména ponechání pouze žlutého rámu, který je právě symbolem dokumentární stanice. Ten má symbolizovat pomyslné okno otevřené celému světu a jeho objevování. Ze staničního loga naopak ve vysílání zmizel samotný nápis National Geographic a objevuje se pouze vždy na začátku pořadu pouze na krátkou dobu a následně zmizí. Označení stanice už je naprosto minimálně využíváno také v upoutávkách.

National Geographic není v úpravě grafického vizuálu jediný, který od dubna prošel proměnou. V případě dokumentární stanice History však jde o výraznější krok. Ačkoliv staniční logo ve vysílání se změnilo minimálně, viditelnou změnou si prošly staniční upoutávky. O této chystané novince MediaGuru informoval s předstihem už začátkem března. Obě stanice vysílají v nabídkách českých a slovenských operátorů ve formátu HD.

-lukpol-