Peterova chystaná televize žádá o licenci pro A 11 Sport

středa, 26. dubna 2023, 13:00 TV , Aktualizováno MediaGuru

Na trh se chystá vstoupit další celoplošná televizní stanice, tentokrát se sportovním zaměřením.

Celoplošná televize Arena plánuje nabídnout živé přenosy, magazíny i diskusní pořady.

Celoplošná televize Arena plánuje nabídnout živé přenosy, magazíny i diskusní pořady.

Podnikatel a tenisový trenér Tomáš Petera požádal vysílací radu skrze společnost Perinvest o terestrickou licenci pro připravovanou celoplošnou sportovní televizi. Původní žádost byla pro program Arena, nově se název programu změnil na A 11 Sport. Objevit by se měla v DVB-T2 multiplexu 23 Českých Radiokomunikací

Změna názvu naznačuje, že by tak mohlo jít o nový sportovní kanál navázaný na skupinu A 11. Ta ve čtvrtek spouští svou celoplošnou stanici s názvem A 11. Už předtím ale deklarovala zájem o provozování dalších TV kanálů. A 11 se zatím k žádosti A 11 Sport nevyjádřila.  

„Televize Arena je jediná soukromá sportovní televizní stanice, která je volně šiřitelná na celém území České republiky zdarma bez poplatku ve všech krajských městech včetně Prahy,“ uvádí provozovatel kanálu. Toto tvrzení však není přesné. V pozemním vysílání fungují v tuto chvíli již dva programy tohoto typu – veřejnoprávní ČT Sport dostupný v multiplexu 21 České televize a komerční Sport 5 šířený v síti 24 Digital Broadcasting.

Stanice plánuje být dostupná kromě pozemního vysílání také v nabídkách kabelových a internetových/IP televizí, objevit by se měla i na satelitu. Z obchodního rejstříku vyplývá, že kromě Petery, který je se základním kapitálem dva miliony korun jediným akcionářem, stojí za projektem také jeho mladší kolega Jan Smíšek jako další člen dozorčí rady. Ve vysílání televize Arena se mají objevit sportovní magazíny, diskusní pořady i živé přenosy.

-lukpol-

Aktualizovali jsme ve čtvrtek 27.4. v 18:00 o nový název programu A 11 Sport