Bernard umožňuje zákazníkům hodnotit přes aplikaci kvalitu piva

úterý, 23. května 2023, 17:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pivovar Bernard zjišťuje pomocí aplikace názor zákazníků na své čepované pivo. Zprovoznil také web pro profesionální i amatérské výčepní.

Zdroj: Rodinný pivovar Bernard

Zdroj: Rodinný pivovar Bernard

Rodinný pivovar Bernard spustil digitální platformu, prostřednictvím které mohou zákazníci hodnotit kvalitu piva. V podnicích s čepovaným pivem Bernard tak nyní mají zákazníci možnost prostřednictvím aplikace „Jak Vám dnes chutná Bernard?“ pivo ohodnotit hvězdičkami a připojit komentář. Údaje se sbíhají v pivovaru, ten pak podle potřeby na konkrétní provozovnu vyšle odborníka, aby personálu pomohl s nastavením péče o pivo, výčepního zařízení i samotným čepováním.

„Kvalita je náš hlavní prodejní argument. Získají tím všichni, především zákazník. A spokojený zákazník se rád vrací,“ vysvětlil novinářům obchodní ředitel pivovaru Zdeněk Šípek důvod, proč se pivovar do zákaznického hodnocení pouští.

Pivovar Bernard spolupracuje s více než čtyřmi tisíci podniky. Zákazníci mohou hodnotit kvalitu piva v drtivé většině z nich, k plnému pokrytí zbývá asi 250 zařízení. Aplikace je dostupná přes QR kód. Dosavadní praxe ukázala, že pivovaru se daří získat až stovky hodnocení denně a že průměrné hodnocení je 4,9 z 5 maximálně možných. 92 % dosavadních hodnocení je maximálních pět hvězdiček (hodnocení vynikající) a 5 % nasbíralo čtyři hvězdičky (hodnocení velmi dobré). Pokud zákazník udělí tři hvězdičky a méně, je vyzván ještě ke slovnímu komentáři, aby pivovar věděl, na co má reagovat. „Smyslem je maximálně pomoct gastronomii,“ doplnil k záměru hodnocení kvality Zdeněk Šípek.

Spolu s komunikační platformou „Jak Vám dnes chutná Bernard?“ pivovar vytvořil nový web s informacemi o správném čepování piva. Web není určen širší veřejnosti, ale profesionálním i amatérským výčepním. Krátká videa a texty jim mají pomoct zvládnout např. různé styly čepování piva, jako jsou hladinka, šnyt nebo řezané, a ukáží také, jak by čepování vypadat nemělo. Návštěvník najde informace k péči o výčep, sanitaci a rady, jak se vypořádat s technickými problémy. Pivovar připojuje řadu triků a tipů z praxe.

Celkový výstav pivovaru Bernard loni dosáhl téměř 400 hektolitrů, což je téměř srovnatelný výsledek jako v zatím nejúspěšnějším roce 2019. Povedlo se mu to i přes odchod z ruského trhu a přes ztrátu trhu na Ukrajině.

-mav-