Mionetto vytvořilo se Silky Gang kolekci šátků

neděle, 21. května 2023, 07:20 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

Prosecco Mionetto pokračuje ve své spolupráci s lokálními designéry. Letos se spojuje se značkou Silky Gang.

Mionetto Prosecco se spojuje s Martinou Karafiátovou a její značkou Silky Gang, zdroj: Mionetto.

Mionetto Prosecco se spojuje s Martinou Karafiátovou a její značkou Silky Gang, zdroj: Mionetto.

Značka italského prosecca Mionetto pokračuje ve svých aktivitách ve spojení s lokálními designéry. Po spolupráci se spodním prádlem Terezy Vu a kabelkami Patrick Poppet od Lucie Kalousové letos připravila hedvábný šátek Bollicine Brillanti se značkou Silky Gang. 

„Propojení se světem módy a podpora lokálních designérů a návrhářů je našim koncepčním cílem delší dobu. Mionetto a obecně umělecký svět jdou ruku v ruce. Těší mě, že jsme se právě v tomto roce spojili s designérkou Martinou Karafiátovou. Příběh i požitek z pití Mionetto Prosecca myslím dokonale vystihla,“ říká ke spolupráci se značkou Silky Gang Marek Žižkovský, manažer značky Mionetto pro Českou republiku.

Na šátku Bollicine Brillanti ztvárnila zakladatelka značky Silky Gang Martina Karafiátová italský sladký život, známý pod souslovím „dolce vita“. Cílem bylo spojit módu a radost ze života, odvyprávět příběh italské značky a zprostředkovat atmosféru slunné Itálie. Inspirovala se přitom krajinou Valdobbiadene na severu Itálie, kde vinařství Mionetto již od roku 1887 pěstuje a vyrábí svá šumivá vína. „Barevnost krajiny při západu slunce, bublinky šumivého prosecca, vinná réva a siluety dvou přítelkyň, které si jej spolu vychutnávají po celodenní projížďce na Vespě po okolních kopcích, to vše je ukryto ve vzoru našeho šátku. Chtěla jsem dokonale vystihnout příběh a požitek z pití oblíbeného prosecca, který značka Mionetto Prosecco přináší, a tuto idylu přenést na hedvábí,“ říká Martina Karafiátová. 

Kolekci šátků, o rozměrech 90x90, je vyrobena ze 100 % hedvábí v bio kvalitě s luxusními ručně rolovanými okraji. „Barevné škále dominují odstíny oranžové, tmavě a světle růžová a temně červené. Barvy jsem zvolila cíleně. Jsou to odstíny letního podvečera, kdy si v klidu vychutnáváme skleničku prosecca. Sytě oranžová symbolizuje nejen barvu zapadajícího slunce, ale je také typická pro značku Mionetto,“ popisuje Karafiátová a dodává: „Pro spolupráci na vzoru jsem si cíleně vybrala Dominiku Režovou. Její čistý grafický styl skvěle vystihl atmosféru, kterou jsem chtěla přenést na hedvábný čtverec.“ 

Šátky jsou natištěny v Itálii, konkrétně u italského Coma v malé, rodinné dílně s více než 120 letou tradicí. „Jejich mimořádnou kvalitu mimo jiné potvrzuje i to, že se starají o produkci módních domům, jako je Gucci, Dolce Gabbana nebo Prada,“ doplňuje Martina Karafiátová. 

-stk-