Operátor Telly zařadil Spektrum Home HD

úterý, 30. května 2023, 10:35 TV, Aktuality MediaGuru

Jako první z významných hráčů na českém trhu zařadil operátor Telly do nabídky své stejnojmenné internetové televize program Spektrum Home ve vysokém rozlišení obrazu. Vyšší kvalita nahradila doposud standardní formát.

Telly nabízí zákazníkům internetové televize v HD rozlišení oba kanály Spektrum. Zdroj: Telly

Telly nabízí zákazníkům internetové televize v HD rozlišení oba kanály Spektrum. Zdroj: Telly

Lifestylová stanice Spektrum Home je dalším programem dostupným na českém trhu, který bude operátorům k dispozici nově ve vysokém rozlišení. Krok souvisí s plánovaným zvýšením investic do jeho vysílání a vstupem do bezplatného pozemního vysílání DVB-T2. Zde však bude kanál díky vysokým nákladům na distribuci k dispozici pouze ve standardním rozlišení, respektive poměru 960x540 obrazových bodů (formát 540p).

Spektrum Home HD lze najít v internetové televizi Telly na programové předvolbě 63, za ním pak následuje sesterská televize Spektrum HD. Vyšší rozlišení pochopitelně přináší zákazníkům placených služeb vyšší obrazovou kvalitu, tedy více detailů na jejich televizoru. Při sledování SD kanálů se naopak detaily ztrácí, obraz je rozmazaný a neostrý. Stále však existuje řada programů, které svou HD verzi pro CZ trh nemají. Další operátoři budou s nasazením Spektra Home HD následovat.

-lukpol-