Cannes Lions: Druhý bronz pro Česko přiveze ČAP

středa, 21. června 2023, 23:20 Reklama, Aktuality MediaGuru

Na reklamním festivalu v Cannes byla bronzem oceněna kampaň k Národnímu dni bez spěchu, která upozorňovala na fatální dopady spěchajících řidičů.

Zdroj: ČAP

Zdroj: ČAP

Druhý bronz pro Česko přiveze z reklamního festivalu Cannes Lions Česká asociace pojišťoven (ČAP) za kampaň 13: zpoždění - Národní den bez spěchu. Na kampani se podílela agentura McCann Prague. Cenu získala v kategorii Media, a to v podkategorii Kultura a kontext: Společenský účel a společenská odpovědnost.​
 
Národní den bez spěchu se letos uskutečnil poprvé, jeho cílem bylo dát lidem na jeden den více času na obvyklé aktivity tím, že je o pár minut odloží. Tyto minuty navíc symbolicky vyjadřovaly zachráněné životy. První ročník připadl na 5. duben 2023. Iniciativa s cílem upozornit na nebezpečí zbytečného spěchu za volantem a nepřiměřené rychlosti navázala na úspěšný projekt 13 minut, který vytvořila ČAP, Besip, Policie ČR a McCann Prague a která loni sklidila stříbro na Cannes Lions a posbírala i ocenění v tuzemských reklamních soutěžích.
 
Kampaň oslovila víc než čtvrtinu české populace. Podle informací zveřejněných realizátory byl letošní velikonoční víkend na silnicích „nejméně tragický v tomto století". 

Zdroj: ČAP

K pilotnímu ročníku Národního dne bez spěchu se připojily například i Fotbalová asociace ČR a se svojí národní pohárovou soutěží MOL Cup, v jehož rámci se symbolicky o několik minut odložily výkopy semifinálových utkání. Podporu jí vyjádřila také Česká televize, která odložené přenosy vysílala, nebo Vysoká škola kreativní komunikace, která o 13 minut odložila výuku. Z kulturní sféry se přidalo také divadlo Jatka78 a soubor Cirk La Putyka.

Kampaň 13: zpoždění - Národní den bez spěchu je na shortlistu také v kategorii Brand Experience & Activation, jejíž výsledky budou oznámeny ve čtvrtek.

-mav-