K Láskyplnému pátečku od Kofoly se přidávají další firmy

úterý, 20. června 2023, 07:20 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

K Láskyplnému pátečku, ke dni volna na lásku, se přidává Rodinný pivovar Bernard, Tatry Mountain Resorts a další firmy.

Zdroj: Kofola ČS

Zdroj: Kofola ČS

K aktivitě Láskyplný páteček, s níž nedávno přišla společnost Kofola ČeskoSlovensko, se přidávají Rodinný pivovar Bernard, společnost Tatry Mountain Resorts i další firmy. Všichni jejich zaměstnanci si nově mohou vybrat jeden volný pátek navíc, aby jej mohli strávit se svou partnerkou či partnerem. Originální benefit zavedla Kofola poté, co průzkumem zjistila, že Češi i Slováci se svými polovičkami tráví v průměru jen dvě a půl hodiny denně, z toho většina zaberou rutinní činnosti či starost o domácnost. 

„Jsme rádi, že se náš nápad ujal. Nejde jen o samotný den volna na lásku. Celá Kofola je o lásce a vztazích, a my chceme o jejich důležitosti nahlas mluvit,” říká Jannis Samaras, majitel a náčelník Kofoly ČeskoSlovensko. Kromě zmíněných firem o aktivitu projevilo zájem dalších zhruba 50 firem na českém a slovenském trhu – například výrobce domácích spotřebičů Haier, COOP Jednota Borský Svätý Jur, síť čistíren Kvapka či realitní kancelář Romantické chalupy, dále zaměstnanci slovenského Telekomu nebo Podravky.

„Den volna na lásku je skvělý nápad, který rádi využijeme. Chceme, aby lidé v našem pivovaru byli spokojení, a to bez dobrého partnerského a rodinného zázemí nejde. Vztahy s našimi nejbližšími a dobře strávený společný čas jsou základ, na kterém stavíme vše ostatní,“ vysvětluje Stanislav Bernard, zakladatel a spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard.

Na webu www.laskyplnypatecek.cz, který spustila v květnu Kofola, si lidé mohou otestovat vztah s partnerem nebo svému zaměstnavateli poslat žádost o volno na lásku. Pro Láskyplný páteček v České republice zde již hlasovalo téměř 10 tisíc lidí. Firmám, které se rozhodnou se k iniciativě připojit, Kofola nabízí podporu. Stačí jen vyplnit formulář nebo napsat na laskyplnypatecek@kofola.cz. „Rádi bychom nastartovali pozitivní změnu napříč společností. Jsme ochotni sdílet naši zkušenost. Rádi poskytneme informace z výzkumů, ale i návod, jak na celou věc jít a jak ji uchopit například v interní komunikaci,“ říká generální ředitel Kofoly Dan Buryš. 

Kofola v novém spotu vyzývá k „láskyplnému pátečku“

pátek 19. května 2023

-stk-