Letní schémata naplno startují, televize sází na své seriály

pondělí, 3. července 2023, 07:30 TV MediaGuru

Především na reprízy svých původních seriálů staví svá letošní letní programová schémata největší tuzemské televizní stanice.

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Od pondělí 3. července přecházejí největší televizní stanice na letní programová schémata. Některé z jarních pravidelných pořadů doběhly už v uplynulých týdnech, jiné se vysílaly ještě v minulém týdnu. Pohled na večerní vysílání České televize, hlavního kanálu TV Nova a TV Prima ukazuje, že hlavními pořady pro letošní léto jsou především reprízy původních seriálů televizních stanic, doplněné pohádkami nebo českými i zahraničními filmy.   

Nova vyhradila pondělní večer pro reprízy seriálu Specialisté, úterky a neděle pro Policii Modrava, čtvrtky pro Co ste hasiči a Okresní přebor. Reprízuje se také seriál Kriminálka Anděl, a to v neděli. V pátek a v sobotu nabídne Nova ve večerním vysílání filmy – české komedie i zahraniční tituly.

Ani v letošním letním vysílání ČT1 nechybí seriál Chalupáři. Vysílají se dva díly po sobě od 2. července v neděli v hlavním vysílacím čase. V úterý a ve čtvrtek pokračuje Vyprávěj a v pondělí Místo zločinu Ostrava (pak jej vystřídá Místo zločinu Plzeň). Z novějších seriálů pokračuje i v létě repríza seriálu Osada a také Vraždy v kruhu. Ze starších seriálů navazuje na stávající schéma seriál Dobrodružství kriminalistiky a do letního schématu se po roční pauze vrací Malý pitaval z velkého města.

Prima nabídne reprízy svých seriálů Einstein (po), Vinaři (st), Hvězdy nad hlavou (čt) a Temný Kraj (so). Slibuje ale také premiéry, konkrétně filmového thrilleru Promlčeno s Karlem Rodenem a Barborou Bočkovou nebo snímku Minuta věčnosti s Jiřím Langmajerem a Martinou Babišovou.

Náhled letního večerního vysílání ČT1, Nova a Prima 

den časové pásmo ČT1 Nova Prima
po 20:15 Místo zločinu Ostrava / Plzeň Specialisté Einstein 
  21:15 Malý pitaval z velkého města Specialisté Dobré zprávy
út 20:15 Dobrodružství kriminalistiky Policie Modrava film
  21:15 Vyprávěj Kameňák 7 pádů Honzy Dědka
st 20:15 Hříšní lidé Města pražského Výměna manželek Vinaři
  21:15 Vraždy v kruhu Malé lásky Show Jana Krause
čt 20:15 Ďáblova lest Co ste hasiči Hvězdy nad hlavou
  21:15 Vyprávěj Okresní přebor (2 díly) Inkognito
20:15 Osada český film Indiana Jones
  21:15 Všechnopárty zahraničí film Máme rádi Česko
so 20:15 pohádka film Temný Kraj
  21:15 český / zahraniční film film Temný Kraj
ne 20:15 Chalupáři Policie Modrava český film
  21:15 Chalupáři Kriminálka Anděl česká komedie

Zdroj: Česká televize, TV Nova, TV Prima

-mav-