Nickelodeon Ukraine Pluto TV skončil, byl i v DVB-T2

pátek, 30. června 2023, 13:30 TV, Aktuality MediaGuru

Paramount ukončuje svůj tematický kanál Nickelodeon Ukraine Pluto TV, pro ukrajinský trh připravuje vlastní verzi stanice Nickelodeon.

Oblíbený dětský pořad Dora průzkumnice na stanici Nickelodeon. Zdroj: Paramount

Oblíbený dětský pořad Dora průzkumnice na stanici Nickelodeon. Zdroj: Paramount

Společnost Paramount se rozhodla ukončil svůj tematický kanál Nickelodeon Ukraine Pluto TV. Pro ukrajinský trh totiž připravuje vlastní verzi stanice Nickelodeon, která má být spuštěna již v sobotu 1. července. Kanál byl k dispozici i v DVB-T2.

Po roce a necelých dvou měsících zmizel z nabídky DVB-T2 multiplexu 24 kanál Nickelodeon Ukraine Pluto TV. Důvodem k tomuto kroku je nikoliv rozhodnutí provozovatele sítě, ale samotného televizního programu. V sobotu 1. července má být spuštěno samostatné vysílání ukrajinské verze kanálu Nickelodeon, provoz původní verze určené i pro neplacenou distribuci tak ztratilo svůj význam. V DVB-T2 multiplexu 24 vysílal tento kanál od začátku května loňského roku.

Kromě bezplatného pozemního vysílání byla stanice k dispozici také v nabídkách řady kabelových a IPTV operátorů. Na pozici stanice se proto v současné době nachází buďto černá obrazovka, monoskop, případně grafická informace o výpadku signálu, například Magenta TV. Stanice Nickelodeon Ukraine Pluto TV byla spuštěn v březnu 2022 jako reakce ruské invaze na Ukrajinu. Společnost Paramount se následně se svými partnery snažila tímto krokem usnadnit etablování tamních dětských uprchlíků do jednotlivých evropských zemí.

Na začátku letošního roku skončil v digitální distribuci DVB-T2 Českých Radiokomunikací také kanál 1+1 Ukrajina.

-lukpol-