Změny v portfoliu hudebních kanálů Qwest TV

sobota, 17. června 2023, 08:55 TV, Aktuality MediaGuru

Stanice jsou součástí nabídek bezplatných internetových televizí také v České republice. Na našem trhu je svým divákům poskytuje například Plex nebo Rakuten TV. Stanice jsou financované vkládanou reklamou.

Stanice Qwest TV Classical opustila nabídku služeb Plex a Rakuten TV. Zdroj: Pixabay

Stanice Qwest TV Classical opustila nabídku služeb Plex a Rakuten TV. Zdroj: Pixabay

MediaGuru již  upozornil své čtenáře na vyřazení programu Qwest TV Classical z nabídek Plex a Rakuten TV. Jak se nyní ukázalo, změna souvisí s novinkami v portfoliu kanálů, které jsou divákům k dispsozici. Místo tří programů – Qwest TV Jazz and Beyond, Qwest TV Mix a Qwest TV Classical – jsou nyní hudebním fanouškům poskytovány pouze dva z nich. Qwest Classical od června ukončila svou distribuci na poli tzv. Fast Channels, programů financovaných vkládanou reklamou.

Stanice Qwest TV Jazz and Beyond se nyní identifikuje pouze jako Qwest TV. Rakuten TV již reagovala změnou grafiky v rámci elektronického programového průvodce (EPG), stejný krok se dá očekávat i v případě služby Plex. Stanice Qwest TV Mix se změny nedotknuly. Zajímavostí je, že jejich provozovatel se o změně zatím na webových stránkách vůbec nezmiňuje. Hudební fanoušci si mohou předplatit Qwest TV také jako samostatnou streamingovou službu s bohatým archivem.

-lukpol-