V čele Borgisu stojí Dušánek, Pírek a Šabata

pondělí, 3. července 2023, 12:50 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé, Tisk MediaGuru

Do čela vydavatele deníku Právo a dodavatele obsahu pro weby Novinky.cz, Sport.cz a Super.cz se od července postaví tříčlenné představenstvo ve složení Vladimír Dušánek, David Pírek a Petr Šabata.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Nové vedení vydavatelství Borgis, vydavatele deníku Právo, teď pracuje ve složení Vladimír Dušánek, David Pírek a Petr Šabata. Vedení Borgisu se ujalo 1. července. Oznámila to v pondělí společnost Seznam.cz v návaznosti na rozhodnutí ÚOHS povolit Seznamu převzetí společnosti Silky, která je hlavním akcionářem Borgisu.

„Před dvaceti lety jsem pomohl domluvit spolupráci mezi Seznamem a Borgisem a jsem rád, že takovou dobu vydržela a vyvrcholila tímto spojením. Naším cílem bude vrátit vydavatelství zpět do zisku po těžkém roce 2022, kdy se kvůli ekonomické situaci výrazně navýšily náklady. Soustředit se budeme hlavně na online část, která bude pro Borgis rozhodující,“ přibližuje aktuální kroky Vladimír Dušánek, který stále působí jako šéfredaktor serveru Novinky.cz.

Petr Šabata, zástupce šéfredaktora deníku Právo, doplňuje: „Borgis má nyní výbornou příležitost ještě zkvalitnit svůj redakční tým a nabízet atraktivní obsah pro stávající i nové uživatele a čtenáře.“ Šabata v minulosti působil jako šéfredaktor Českého rozhlasu Plus, deníků MF Dnes, Hospodářské noviny, slovenské Pravdy a jako zástupce šéfredaktorky SME. Pro tato média psal i komentáře a analýzy.

„Začleněním společnosti Borgis do skupiny Seznam.cz jsme získali silného partnera a tato synergie nám do budoucna umožní růst a posílit pozici našeho produktového portfolia na mediálním trhu,“ uzavírá za nové vedení David Pírek, který v Borgisu pracuje více než 25 let na technických pozicích a jeho kompetencí je agenda týkající se provozu, výroby a technologického zázemí společnosti.

ÚOHS: Seznam.cz může koupit vydavatele deníku Právo

pátek 30. června 2023

-mav-