Czech News Center spouští gamingový projekt Poggers

středa, 9. srpna 2023, 07:15 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Na fanoušky gamingu cílí nový projekt Czech News Center. Značka Poggers má fungovat i jako epicentrum herního obsahu pro celý mediální dům.

Zdroj: Czech News Center

Zdroj: Czech News Center

Mediální dům Czech News Center (CNC) rozjíždí nový herní brand Poggers. Kolem obsahového webu, sociálních sítí a komunitních aktivit chce sdružovat zájemce o hraní her patřící do generace Z a Alpha. Má oslovit zejména aktivní komunitou a obsahem.

„Na české scéně nám už celkem dlouho chyběl mladistvý gaming obsah. Klasické recenze her nebo konzolí jsme chtěli doplnit o víc aktuální témata, ať už jde třeba o mobilní gaming, VR gaming nebo propojení hraní a AI. Rozhodli jsme se tak vytvořit novou komunitu. Poggers nemá být jen o jednostranné komunikaci, ale vtažení hráčů nebo fanoušků do hraní a interaktivním pohledu do zákulisí,” popisuje Michal Maliarov, který spoluzakládal herní portál Zing.cz a v Poggers zastává roli šéfa redakce.

Autoři označují projekt jako „od hráčů pro hráče”, kromě hráčského obsahu chtějí přidat i příbuzná témata z oblasti filmu, komiksů nebo třeba technologií. Odlišovat se mají i formou, s ohledem na cílovou skupinu je hlavní ambicí položit základy na video-obsahu na sociálních sítích (primárně IG reels, TikTok a YouTube shorts) či přímo na webu. Důležitá je živá komunita na Discordu, kterou chce tým zapojit do redakčního dění.

„Odlišit se chceme třeba i graficky, čistými a moderními vizuály i zajímavým logem, které v sobě mimochodem ukrývá akronym gg, což je zkratka pro good game, nebo siluetu gamepadu. Při tvorbě brand identity jsme sledovali moderní trendy a nechali se vést technologiemi, třeba i týmové avatary jsme si vytvořili pomocí AI. I to má odrážet náš styl přemýšlení nad projektem a nalákat lidi, kteří to vidí stejně,” doplňuje Maliarov.

Czech News Center je mimo jiné součástí tuzemské esportové ligy. Z angažmá v esportu vyplynuly právě i ambice zaměřit se v obsahu více na potenciál fanoušků kolem gamingu, a to přes značku Poggers. Její tým má fungovat jako epicentrum herního obsahu, který se bude objevovat i v komunikačních kanálech dalších značek mediahousu.

„Projekt Poggers má ambici stát se obsahovým hnízdem gamingových témat i pro ostatní, tradičnější značky, jako Blesk, Reflex, E15, auto-weby nebo další. Cílem je pomoct s omlazením čtenářské báze těchto titulů. Partnerům dá příležitost oslovit i hůře zasažitelnou mladou generaci hráčů, kteří konzumují obsah už převážně skrze sociální sítě. Možností spolupráce chystáme mnoho, od klasických displej formátů přes produkci gaming video-obsahu nebo eventů až po různé kampaně na míru,” vysvětluje Julian Tran, Head of eGaming v Czech News Center.

-mav-