Disney+ uvede i v Evropě verzi předplatného s reklamou

čtvrtek, 10. srpna 2023, 07:05 TV, Aktuality MediaGuru

Na vybrané evropské trhy zamíří na podzim verze předplatného streamovací služby Disney+ s reklamou.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Streamingová služba Disney+ rozšíří možnosti sledování o levnější verzi předplatného s reklamou i v Evropě a Kanadě. Zatím ji nabízí na domovském americkém trhu. Na vybraných evropských trzích ji uvede od 1. listopadu 2023. Česko mezi vybranými zeměmi zatím nebude. Nové předplatné se bude týkat Velké Británie, Francie, Německa, Švýcarska, Itálie, Španělska, Norska, Švédska a Dánska. 

Mateřská společnost Walt Disney uvedla, že je spokojená s výsledky hybridní verze s reklamou na americkém trhu. Cena této služby s reklamou pro evropský trh bude 5,99 euro měsíčně (cca 150 Kč). Disney+ zároveň zvýší ceny svého prémiového předplatného bez reklam. Jak v konferenčním hovoru s investory oznámil CEO společnosti Bob Iger, Disney+ se hodlá na podporu verze s reklamou zaměřit.

Disney+ tak postupuje podobně jako Netflix, který cenově výhodnější verzi s reklamou začal zavádět na další trhy a zároveň ji považuje za jeden ze svých strategických cílů. Disney+ rovněž obdobně jako Netflix zamezí možností sdílení hesel. Iger potvrdil, že příslušné kroky začne Disney+ zavádět v příštím roce. 

Disney+ celkově evidovala k letošnímu 1. červenci 146,7 mil. předplatitelů, což je o 5,4 milionů méně než v předchozím roce. Většina ztrát jde na vrub Indii, kde Disney+ Hotstar ztratil čtvrtinu předplatitelů. Pokles se ale dotkl i severoamerického trhu (-300 tisíc). 

Celkově se tržby divize streamovacích služeb (Disney+, Hulu, ESPN+) za čtvrtletí zvýšily o 9 % na 5,5 mld. USD a provozní ztráta se snížila na 500 mil. USD ze ztráty 1,1 mld. USD v předchozím roce. Pokles provozní ztráty byl způsoben nižší ztrátou u Disney+, vyšším provozním výnosem u Hulu a nižší ztrátou u ESPN+.

-mav-