Nesvá od HBO už je i na českém Netflixu, dorazí Hráči

středa, 9. srpna 2023, 10:00 TV, Aktuality MediaGuru

Dohoda, kterou společnost Warner Bros. Discovery učinila v uplynulých týdnech s globální videotékou Netflix, se netýká pouze amerického trhu. Seriál Nesvá už je přístupný i v České republice.

Dwayne Johnson v hlavní roli seriálu Hráči z prostředí amerického fotbalu. Zdroj: HBO

Dwayne Johnson v hlavní roli seriálu Hráči z prostředí amerického fotbalu. Zdroj: HBO

Pětidílný seriál Nesvá, který pochází z dílny americké placené televize HBO, je nově k dispozici v globální videotéce Netflix nejen ve Spojených státech amerických, ale také na našem trhu. Netflix příslušnost titulů k videotéce společnosti Warner Bros. Discovery (WBD) netají. Nesvá je viditelně označena jako HBO Original. Netflix už v tuto chvíli avizuje příchod dalšího titulu HBO, seriálu Hráči, v hlavní roli s Dwaynem Johnsonem. Ten se má v katalogu objevit v úterý 15. srpna.

Dohoda, o níž začátkem července napsal například americký portál Deadline, hovořila kromě seriálů Nesvá a Hráči také o titulech jako Odpočívej v pokoji, Bratrstvo neohroženýchPacifik. Generální ředitel WBD David Zaslav tehdy uvedl, že je otevřený vzdát se exkluzivity a licencovat obsah, aby zvýšil zisk obří společnosti. To se potvrdilo i v případě konkurenční videotéky SkyShowtime, která v České republice nabízí od HBO minisérii Bez vědomí nebo cestopisný seriál Spolu & Hladoví.

-lukpol-