O2 TV a Vodafone TV s jednotnou verzí kanálu 1+1

středa, 23. srpna 2023, 11:15 TV, Aktuality MediaGuru

Ukrajinský kanál 1+1 je v nabídkách obou operátorů nově k dispozici v jednotné verzi. Ještě nedávno šlo o odlišné mutace 1+1 Ukrajina a 1+1 Maraton.

Ukázka z vysílání ukrajinského kanálu 1+1 ve verzi Maraton. Repro: 1+1

Ukázka z vysílání ukrajinského kanálu 1+1 ve verzi Maraton. Repro: 1+1

Ukrajinskou televizní stanici, která je součástí mediální skupiny 1+1, doprovází na českém trhu poměrně zajímavá historie. V loňském roce byl program zařazen jako součást bezplatné nabídky celoplošného vysílání DVB-T2. Kanál šířily České Radiokomunikace s vědomím, že půjde o primární informační kanál pro uprchlíky z Ukrajiny týkající se válečné agrese ze strany Ruska. Program 1+1 ale po několika měsících změnil své zaměření a stala se z něj plnoformátová televize.

České Radiokomunikace na zásadní odklon od původního zaměření zareagovaly vyřazením programu z nabídky. Stejně postupovala i mediální skupina Nova, která ho v rámci HbbTV nabízela dokonce ve vysokém rozlišení jako součást kategorie TN Live. Původní verze 1+1 se nakonec znovu dostala do mezinárodní distribuce a divákům ji zprostředkovala opět Vodafone TV. O2 TV ale pokračovala s podobou zábavního kanálu. Nyní dochází ke sjednocení a primárním cílem je opět informační proud o situaci na Ukrajině.

-lukpol-