Autor textu MediaGuru
Ukrajinský kanál 1+1 je v nabídkách obou operátorů nově k dispozici
v jednotné verzi. Ještě nedávno šlo o odlišné mutace 1+1 Ukrajina a 1+1 Maraton.
Ukrajinskou televizní stanici, která je součástí mediální skupiny 1+1, doprovází na českém trhu poměrně zajímavá historie. V loňském roce byl program zařazen jako součást bezplatné nabídky celoplošného vysílání DVB-T2. Kanál šířily České Radiokomunikace s vědomím, že půjde o primární informační kanál pro uprchlíky z Ukrajiny týkající se válečné agrese ze strany Ruska. Program 1+1 ale po několika měsících změnil své zaměření a stala se z něj plnoformátová televize.
České Radiokomunikace na zásadní odklon od původního zaměření zareagovaly vyřazením programu z nabídky. Stejně postupovala i mediální skupina Nova, která ho v rámci HbbTV nabízela dokonce ve vysokém rozlišení jako součást kategorie TN Live. Původní verze 1+1 se nakonec znovu dostala do mezinárodní distribuce a divákům ji zprostředkovala opět Vodafone TV. O2 TV ale pokračovala s podobou zábavního kanálu. Nyní dochází ke sjednocení a primárním cílem je opět informační proud o situaci na Ukrajině.
-lukpol-
# televize # Vodafone TV # O2 TV # Ukrajina # 1+1 # 1+1 Ukrajina
Autor textu MediaGuru
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Provozovatel vedle stávající stanice TV Morava začíná prostřednictvím
své sítí distribuovat další program určený pro specifické divácké
skupiny v regionu.
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.