Vedení značky Botas se ujímá Vít Staněk

čtvrtek, 17. srpna 2023, 07:55 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Mladší bratr Václava Staňka povede značku Botas, kterou nedávno převzaly Vasky.

Václav a Vít Staňkovi, zdroj: Botas / Vasky

Václav a Vít Staňkovi, zdroj: Botas / Vasky

Do čela značky Botas, kterou nedávno převzaly Vasky Václava Staňka, nastupuje jeho mladší bratr Vít. Značky tak půjdou každá vlastním směrem, byť jejich vize zůstává stejná – zachovat obuvnické řemeslo. Botas představuje rovněž novou kolekci bot i oblečení. Prvním cílem je dosáhnout ještě tento rok více než deseti tisíc prodaných párů.

„Jakožto dvě české značky obuvi potřebují Vasky i Botas každá svou pevnou ruku a vlastní směr. I proto jsem se rozhodl předat vedení značky Botas bráchovi. Přebírá kontrolu od vývoje produktu až po marketing. Jsem nadšený, že i on se pustí do naplňování naší vize a těším se na jeho práci,” představuje nového ředitele značky Václav Staněk s tím, že nový model Iconic a kolekce oblečení vznikaly již čistě pod Vítovým vedením. 

Vít Staněk již od 15 let vypomáhal Vaskám v jejich prvním showroomu. Před dvěma lety začal pracovat na prodejně Na Příkopech a poslední rok ji měl na starosti jako vedoucí. „Prodejna vygeneruje ročně obrat v řádech desítek milionů korun a pod jeho vedením měla růstovou tendenci. Zná velmi dobře našeho zákazníka a jeho potřeby. Tato znalost se mu při řízení značky bude hodit,” přibližuje Václav Staněk.  

„Strategická rozhodnutí pro Botas budeme konzultovat spolu a budu mu vždy po ruce. Důležitým prvkem v rozhodování je vždy náš zákazník. Ať už si to zákazníci uvědomují, nebo ne, i oni jsou součástí vedení. Svou přízní, reakcemi i nákupním chováním nám dávají cennou zpětnou vazbu, ze které vycházíme. To je to, co jsem svého bráchu ty roky učil. Není to o nás, nýbrž o zákaznících,” dodává Václav Staněk.   

Pod taktovkou nového ředitele Botas vznikl nový model Iconic, jenž je redesignem botasek z 90. let. Základ zůstal stejný, propojení historie s novou érou je znát v ponechání klínu typického pro Botas a nového loga na jazyku. Kombinuje minimalismus s retro nádechem. Do 31. srpna lze boty pořídit za předprodejovou cenu 2299 Kč.

K tomu ještě vznikla nová kolekce oblečení, jež nabízí basic a oversize dámského, pánského i unisex střihu. Dominuje jí nové logo a motiv s claimem značky ‚‚Legends live forever”. 

Nový model Iconic, zdroj: Botas

Nový model Iconic, zdroj: Botas

Nová kolekce oblečení nabízí basic a oversize dámského, pánského i unisex střihu, zdroj: Botas.

Nová kolekce oblečení nabízí basic a oversize dámského, pánského i unisex střihu, zdroj: Botas.

„Zkušenosti z dlouholeté tradice výroby obuvi jsme přenesli do světa módy. Do našeho oblečení vkládáme stejnou péči, preciznost a touhu po kvalitě. První kolekce oblečení je vyrobena s láskou a pečlivostí u nás v České republice. Využíváme nejkvalitnějších materiálů, abychom zaručili dlouhou životnost našich produktů a maximální komfort při nošení,” popisuje Vít Staněk.

-stk-