A 11 nasadí podzimní schéma od 15. září, přejde na prodej GRP

čtvrtek, 7. září 2023, 07:15 TV MediaGuru

Pořady pro podzimní sezónu začne A 11 uvádět od poloviny září. Zároveň změní prodej reklamy z pásmového ceníku na prodej podle GRP.

Ředitel A 11 Aleš Zavoral a programová ředitelka Barbora Štenglová na tiskové konferenci ve studiu A 11, zdroj: MediaGuru.cz

Ředitel A 11 Aleš Zavoral a programová ředitelka Barbora Štenglová na tiskové konferenci ve studiu A 11, zdroj: MediaGuru.cz

Od 15. září nasadí nová celoplošná televize A 11 podzimní programové schéma. Stavět ho chce na živém odpoledním a podvečerním vysílání, regionálním zpravodajství, seriálech, filmech a publicistických pořadech.

V podvečerním živém pásmu se vedle hlavní zpravodajské relace Zprávy A 11 objeví i satirický pořad Zuzany Bubílkové Polibte si preference. Vysílat se bude každý všední den. K vlastním pořadům patří i pořad Jaroslava Duška Světlá hodinka s Jaroslavem, talkshow Tomáše Magnuska Na cestách, do které si zve známé osobnosti, publicistický pořad Josefa Klímy s názvem Zločin jak ho pamatuju, nový zábavní pořad Vtipkování, uváděný Stanislavem Hložkem, sportovně-rozhovorový pořad Cesta na Olymp nebo investigativní pořad Honza Tuna v akci. Ze seriálové nabídky přinese seriály Zmrzlí mrtví a Narcos. Avizován je i publicistický pořad Na vrcholu, do které si hosty zve podnikatel Pavel Sehnal, nebo talk show Mladý svět (A 11 je vydavatelem měsíčníku Mladý svět).

Náhled podvečerního a večerního schématu A 11 pro podzim 2023, zdroj: A 11

Náhled podvečerního a večerního schématu A 11 pro podzim 2023, zdroj: A 11

A 11 je zároveň od září zapojena do elektronického měření sledovanosti ATO-Nielsen. Reklamu tak bude prodávat na základě počtu GRP a opustí stávající pásmový ceník. Podle majitele Aleše Zavorala se rozhoduje o tom, zda na reklamním trhu A 11 bude zastupována společností Atmedia, nebo zda si bude reklamu prodávat vlastními silami. 

Podle dosavadních dat ATO-Nielsen má unikátní měsíční reach A 11 představovat 383 tisíc diváků, denně pak 54 tisíc. Podíl na trhu zatím představuje 0,03 % (15+). Většina diváků (58 %) je ve věku 25-65 let, s mírně převažujícím podílem žen (51:49). Necelá polovina (46 %) diváků je ze středních sídel, necelá pětina (19 %) z větších měst a necelá pětina (18 %) z krajských měst.

Zavoral už dříve v rozhovoru pro MediaGuru.cz uvedl, že A 11 by se chtěla do konce roku dostat na 0,5% podíl na trhu. „Pokud bychom tohoto podílu dosáhli, bylo by to ekonomicky dobré. A všechno nad 0,5 % bude příjemné. Víme ale, že to není snadné a že dostat se stabilně na podíl kolem 1 % zabere nějaký čas," sdělil.

Televize A 11 je šířena terestricky prostřednictvím DVB-T2 multiplexu 23 Českých Radiokomunikací, prostřednictvím operátorů (T-Mobile, Vodafone,  Skylink, Kuki, SledováníTV, Lepší TV, Poda, Nej.cz, Nordic). Televize sídlí v budově pražské Košířské brány stejně jako mediální skupina A 11, která se sem na jaře přestěhovala.

Další detaily k pořadům A 11 a k programovému schématu je možné najít v presskitu A 11 níže (od str. 62).

Aleš Zavoral: Televize pomůže A 11 k obratu nad miliardu

čtvrtek 22. června 2023

Spuštění kanálu A 11 Sport se posunulo na leden 2024

středa 6. září 2023

-mav-