Vodafone: Nové HD kanály v kabelu i internetové TV

pondělí, 11. září 2023, 15:30 TV, Aktuality MediaGuru

Společnost Vodafone, jeden z největších operátorů placené televize na našem trhu, bude nabízet vysílání nově překlopených kanálů zákazníkům jak kabelové, tak i internetové televize. Na první platformě se ale budou stanice objevovat rychleji.

Prostředí placené televize operátora Vodafone. Zdroj: Vodafone

Prostředí placené televize operátora Vodafone. Zdroj: Vodafone

SD a HD programy využívají jiné enkodéry. U změn je potřeba za prvé dohrát pořady ve Zpětném zhlédnutí, za druhé pak převést i nahrávky s tagy, které si zákazníci a diváci objednali. Takže většinou první pouštíme HD na DVB-C (kabelové televize, pozn. red.), začíná se nahrávat týden zpětně, a pak doplníme nahrávky. Teprve pak pouštíme i IPTV,“ upřesnil pro MediaGuru.cz mluvčí Vodafonu Ondřej Luštinec. Právě podle tohoto postupu bylo aktuálně nasazeno vysílání AXN HD.

„Podobně jako AXN HD jsme teď na DVB-C změnili Spektrum Home na HD. Na IPTV potřebujeme další týden dva, abychom vše převedli,“ dodal Luštinec. Zákazníci Vodafonu, kteří jsou v dosahu jeho kabelové sítě, mohou sledovat programy prostřednictvím DVB-C tuneru buďto na set-top boxu operátora nebo ve vlastním televizoru se zapůjčeným CI modulem. Operátor provozuje svou službu i ve verzi internetové TV, mj. jako aplikaci pro televizory připojené online.

-lukpol-