Z FYI Prague odchází Papežová, Marek jde do vedení

středa, 13. září 2023, 13:20 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Michaela Papežová odchází z agentury FYI Prague na volnou nohu, Michal Marek se stává třetím člen vedení.

Michaela Papežová, zdroj: FYI Prague

Michaela Papežová, zdroj: FYI Prague

Agentura FYI Prague hlásí personální změny. Odchází z ní Michaela Papežová, jež se rozhodla pro působení na volné noze. Do vedení nastupuje Michal Marek, jenž v něm doplní Jana Řezáče a Františka Brože. 

Michaela Papežová začala s agenturou spolupracovat v roce 2021, kdy začala vést nově vzniklou divizi For Your Identity, jejímž cílem je podporovat klíčové osobnosti a manažery v budování a řízení vlastního obrazu ve firemním i společenském prostředí. 

Během dvou let divize nastavila řadu osobních profilací pro C-level klienty, pracovala na transformačních komunikacích v rámci interní komunikace u klientů nebo s kandidáty Spolu před podzimními volbami v roce 2021. V programu měla jak klienty z portfolia mateřské agentury FYI Prague, tak nově akvírované klienty. Za dobu svého fungování se divize dostala do zisku.  

„Dva roky spolupráce plně překonaly očekávání, ať už po lidské, nebo ekonomické stránce. Podařilo se nám v řádu měsíců vybudovat finančně soběstačný subjekt, byly za námi vidět konkrétní výsledky, se kterými jsme mohli být opravdu spokojeni. Nakoplo to ostatně celou FYI Prague. Jenže spolu s tím jsme také narazili velice rychle na kapacitní strop stávajícího set-upu. A to znamenalo sednout si, podívat se na Identity novýma očima a v mnohém začít kreslit zase od začátku a ve spoustě věcí ve větším,“ zmiňuje Jan Řezáč, managing partner FYI Prague. 

Celá divize tedy prochází zásadními změnami – a to jak v rozsahu nabízených služeb, tak na manažerských postech. Michaela Papežová, která stojí za aktuálním konceptem leadership programu, od letošního září působí pod vlastní značkou. Dál pracuje pro některé z klientů, o které se v rámci programu Identity starala, a nadále se soustředí na profilaci jednotlivců a formy strategické komunikace.  S  FYI Prague bude spolupracovat v  roli externího konzultanta

„Můj přechod na volnou nohu je vlastně reakcí na to, v čem klienti během spoluprací viděli největší přidanou hodnotu. Fungování v režimu freelance mi dává příležitost zúročit seniorní know-how a možnost zapojit se i do interních projektů na straně klienta v roli interim manažerky. Mám radost ze všech projektů a spoluprací, které se pod hlavičkou Identity podařilo za ty dva roky doručit. Myslím, že za námi stojí kus práce,” říká Michaela Papežová.  

Vedení agentury FYI (zleva): Jan Řezáč, František Brož a Michal Marek, který stává třetím členem vedení, zdroj: FYI Prague.

Vedení agentury FYI (zleva): Jan Řezáč, František Brož a Michal Marek, který stává třetím členem vedení, zdroj: FYI Prague.

Aktuální program pro profilaci lídrů Identity přebírá Michal Marek. Pod jeho vedením se program zaměří nejen na samotné tréninky, profilaci a strategickou komunikaci manažerů a dalších osobností byznysu i veřejného života, ale také na práci s  kulturními rozdíly zahraničních týmů a jejich přípravu na specifika lokální komunikace, kde se již nyní nabízí řada synergií se stávajícími klienty FYI Prague. Důležitou součástí jeho mise bude také dále rozvíjet integraci do všech aktivit agentury, tentokrát přímo v  roli třetího člena vedení celé FYI Prague

„Během svého působení v FYI jsem měl to štěstí spolupracovat s řadou globálních značek. V rámci jejich uvádění na globální trh a následné profilace často narážíme na výzvy spojené s kulturními bariérami i částečným nepochopením místního mediálního a podnikatelského prostředí ze strany zahraničních manažerů,“ zmiňuje Michal Marek a dodává: „Jedna věc je být asertivní a nepřistoupit na špatné zadání. Druhá pomoci značkám i managementu k dlouhodobě úspěšnému působení na našem trhu. A právě tomu bych se chtěl prostřednictvím specializovaných programů v rámci Identity věnovat.“  

František Brož pak rozšíří kompetence FYI o nové služby zaměřené na identitu a image značek – ať už kompletních, nebo třeba jednotlivých týmů s přesahem do employer brandingu. Zároveň pod jeho vedením začíná vznikat nový tým For Your Insights, který se bude zaměřovat na tvorbu a ediční práci u odborného popularizačního obsahu, určeného především pro vlastněné a interní kanály. Know-how chce nabídnout také s tvorbou knowledge bases a pochopitelně i odbornou profilací jednotlivých manažerů.   

FYI Prague nadále poskytuje public relations servis značkám jako T-Mobile, Uber, OMV, Dodo, iStyle, CZC.cz, Košík.cz nebo Bezrealitky. Mezi důležité letošní milníky patří například komunikace během integrace Mall Group, která je dlouholetým klientem agentury, s mezinárodní e-commerce skupinou Allegro a následné odkomunikování vstupu platformy Allegro.cz na lokální trh. Mezi nové klienty patří například online terapeutická platforma Hedepy, HRIS start-up Sloneek nebo start-up Lokni. Celá skupina FYI Prague vykázala za loňský rok obrat přesahující 18,3 milionu korun

-stk-