Eduscho se na českém trhu spojuje s Kohákem

úterý, 10. října 2023, 17:25 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

Eduscho při svém vstupu na českém trhu spolupracuje v reklamní kampani s Jakubem Kohákem.

Zdroj: Repro YT Eduscho Česká Republika

Zdroj: Repro YT Eduscho Česká Republika

Na český trh vstupuje německá značka kávy Eduscho, jež patří do portfolia společnosti Tchibo. Její launch podporuje reklamní kampaň s hlasem Jakuba Koháka. 

Značka Eduscho, jež byla založena v roce 1924 v Brémách, svůj název odvozuje od svého zakladatele Eduarda Schopfa. Profiluje se jako nekomplikovaná, hravá, přátelská a zábavná káva pro všechny. Zaměřuje se zároveň na všechny přípravy kávy.

Na český trh uvádí Eduscho šest výrobků z každé kávové kategorie: v zrnkové kávě nabídne Caffé Crema a Espresso Intenso, v instantní kávě Instant Crema a Instant Classic a v pražené mleté kávě Classic Coffee Traditional a Classic Ceffee Strong. 

Eduscho má na českém trhu ambici navázat na svůj úspěch z okolních trhů, ze slovenského a rakouského. Její chuťový profil je připraven tak, aby vyhovoval preferencím českého zákazníka, proto přináší vyvážené směsi zrn Robusta a Arabica, respektive pouze směsi zrn Robusta.

„Značka je součástí kávové nabídky firmy Tchibo od roku 1997 a s jejím vstupem na český trh jsme od základu přepracovali její positioning, produktové portfolio, design obalů i komunikaci tak, aby lépe odpovídala vkusu moderních spotřebitelů a mohla oslovit i mladší cílovou skupinu,“ říká Michaela Pokorná, marketingová manažerka kávy Tchibo ČR/SR, a dodává: „Eduscho je jednoduše dobrá káva za fér cenu, káva s osvědčenou kvalitou, která má zároveň bavit a přinášet radost do života. Značka se nestaví do role znalce, ale do role přítele tak, aby se v ní zákazník.“

Uvedení značky provází silná reklamní kampaň s hlasem Jakuba Koháka. K vidění je v televizi, na internetu a na sociálních sítích, včetně Facebooku, Instagramu, YouTube, TikToku a Pinterestu. Součástí podpory bude i sampling ve vybraných řetězcích. Marketingově bude k vidění Eduscho následující tři roky. Kampaň využívá mezinárodní kreativu, kterou pro český trh adaptuje agentura B&T.

Další informace o uvedení značky Eduscho na českém trhu je možné si přečíst také v rozhovoru s marketingovým ředitelem společnosti Tchibo CZ a SK Steffenem R. Saemannem

Jihlavanka prokazuje v čase dlouholetou konzistenci

pondělí 9. října 2023

-stk-