Fajn rádio ze skupiny Media Bohemia má nové logo

čtvrtek, 2. listopadu 2023, 14:30 Rádio, Aktuality MediaGuru

Rozhlasová stanice Fajn rádio, kterou mohou (nejen) mladí posluchači naladit po celé republice, představila v uplynulých dnech novou podobu svého loga.

Nové logo rozhlasové stanice Fajn rádio. Zdroj: Media Bohemia

Nové logo rozhlasové stanice Fajn rádio. Zdroj: Media Bohemia

„Logo vystihuje nové vizuální prvky Fajn rádia: značku Fajn, rádio, jednoduchost až minimalismus, humor a inovaci,“ informovala novináře manažerka komunikace Media Marketing Services Zuzana Nevoralová. V samotné tiskové zprávě skupina Media Bohemia novou vizuální identitu nijak nekomentovala. Uvedla v ni pouze, že: „Fajn rádio má nové logo. Tečka.“ Tuto skutečnost okomentovala tvrzením, že se jedná o nejkratší tiskovou zprávu v historii Media Bohemia.

Ve srovnání s původním logem je nový identifikátor jeho evolucí. Určitým způsobem jsou zachovány kruhy symbolizující rozhlasový signál nebo vlnění, jinou podobu má font písma. Zatímco někdejší logo mělo název Fajn rádio vedle sebe, v tom novém jsou obě slova pod sebou. Fajn rádio patří v Česku mezi sedm nejoblíbenějších stanic označovaných jako Nadregionální. 139 tisíc posluchačů ji v tomto žebříčku přináší šestou příčku, na čele je Kiss následovaný Hitrádii.

-lukpol-