Golden Drum: Grand Prix pro McCann, úspěch i pro This is Locco

středa, 11. října 2023, 07:05 Reklama MediaGuru

Na reklamním festivalu Golden Drum vyhrála jednu z hlavních cen agentura McCann Prague za kampaň 13 minut zpoždění. Nezávislou agenturou roku se stala bratislavská This is Locco.

Ocenění pro kampaň Národní den bez spěchu, zdroj: Golden Drum

Ocenění pro kampaň Národní den bez spěchu, zdroj: Golden Drum

Jednu z hlavních cen, Grand Prix, si z letošního ročníku reklamní soutěže Golden Drum odváží i tuzemská agentura McCann Prague za kampaň 13: zpoždění - Národní den bez spěchu. Vedle hlavní ceny v kategorii Nejlepší využití médií: události získala kampaň i jeden zlatý bubínek, jeden stříbrný bubínek a jeden bronzový, a to v několika různých kategoriích. Kampaň bodovala i na letošním festivalu Cannes Lions, kde získala stříbro.

Národní den bez spěchu se letos uskutečnil poprvé, jeho cílem bylo dát lidem na jeden den více času na obvyklé aktivity tím, že je o pár minut odloží. Tyto minuty navíc symbolicky vyjadřovaly zachráněné životy. První ročník připadl na 5. duben 2023. Iniciativa s cílem upozornit na nebezpečí zbytečného spěchu za volantem a nepřiměřené rychlosti navázala na projekt 13 minut, který vytvořila ČAP, Besip, Policie ČR a McCann Prague.

Agentura McCann pak získala ještě stříbrný bubínek za kampaň pro VZP System shop, kterou otevřela debatu o udržitelnosti zdravotního systému spuštěním fiktivního e-shopu.

Zdroj: VZP

Své nominace na shortlistech proměnily i další agentury z Česka. Bronzový bubínek vybojovala agentura Havas Prague za tiskovou kampaň pro České dráhy, která podporovala lůžkové vozy prostřednictvím interaktivní „horizontální" inzerce a navozovala pocit cestování vleže.

Tisková kampaň pro České dráhy od Havas Prague

Tisková kampaň pro České dráhy od Havas Prague

Další bronzové ocenění získala pro Česko agentura VMLY&R v kategorii kreativní užití médií - sociální média za kampaň pro Českou spořitelnu proti podvodům na internetu. Guerillová kampaň přeměnila oblečení na médium a online prodejní platformu na prostor podporující prevenci.

Zdroj: Česká spořitelna

Zdroj: Česká spořitelna

Úspěchu dosáhla na festivalu také bratislavská agentura This is Locco, která se stala Nezávislou agenturou roku. Nejvíce byla oceňovaná její hokejová kampaň pro Kaufland SK. Odvezla si zlatý i stříbrný bubínek. Pro sponzoring vytvořila speciální chladící sáčky, které hokejisté používají pro zklidnění zranění, které připomínaly mražené výrobky prodávané v Kauflandu. 

Hokejová kampaň pro Kaufland SK

Další bronzový bubínek patří This is Locco také za kampaň pro slovenský Kaufland, a to za úspěšnou sérii o nespokojených zaměstnancích Kauflandu.

Zdroj: Kaufland SK

-mav-