SPM Media chystá nový Hrot, jako týdeník titul končí

pondělí, 30. října 2023, 12:15 Aktuality, Tisk MediaGuru

SPM Media, nový vlastník ekonomického titulu Hrot, chystá změny časopisu. Jako týdeník vyšel Hrot v pondělí 30. října naposledy. Do vedení časopisu přichází Pavel Štrunc.

Zdroj: repro Týdeník Hrot

Zdroj: repro Týdeník Hrot

Ekonomický týdeník Hrot vychází v týdenní periodicitě naposledy v pondělí 30. října 2023. Dál bude k dispozici na webu Tydenikhrot.cz a v příštím roce se má v tištěné podobě vrátit jako měsíčník. V úvodníku aktuálního vydání Týdeníku Hrot to napsal jeho šéfredaktor Tomáš Jeník

„Tímto číslem (44/2023) Hrot jako týdeník končí, dál bude fungovat na webu a začátkem příštího roku pravděpodobně vstane z popela jako měsíčník. V nové podobě, s obměněným týmem," stojí v úvodníku pondělního vydání týdeníku Hrot. 

Novým majitelem Hrotu se na začátku letošního října stala společnost SPM Media podnikatelů Marka Španěla a Slavomíra Pavlíčka. Týdeník koupila od společnosti BigBoard Praha. Pod SPM Media patří i Echo Media a Radio Prostor

Nový majitel založil pro Týdeník Hrot společnost Hrot Media, do které převádí některá aktiva spojená s vydáváním Hrotu.

Kolik lidí ze stávající redakce Hrotu zůstane, není v tuto chvíli jasné. „Více než polovině lidí jsme nabídli, aby v novém Hrotu pokračovali. Kolik se jich pro setrvání rozhodne, ale v tuto chvíli nevíme. Do vedení přichází Pavel Štrunc a v tomto týdnu zahájíme práce na přípravě nové podoby onlinového deníku,“ sdělil MediaGuru.cz Dalibor Balšínek, člen představenstva SPM Media.

Pavel Štrunc působil do letošního června jako ředitel zpravodajství televizní skupiny Prima. Poté na krátký čas odešel do TV Nova.

Hrot má na webu nově vystupovat pod názvem Hrot24.cz od 1. prosince. Stávající grafiku zamýšlí nový majitel ponechat, pracovat chce na obsahu. V tištěné podobě se pak Hrot objeví znovu v únoru 2024, a to jako měsíčník, dodal dále Balšínek.

SPM Media už dříve uvedla, že hodlá do Hrotu a jeho serveru investovat a personálně je posílit, tak aby ze značky Hrot vybudovala silné ekonomické médium. Budování a personální posílení nového Hrotu povedou Dalibor Balšínek a Tomáš Boček, kteří zároveň odpovídají za řízení skupiny SPM Media.

-mav-