Tipsport chce do tendru na generálního partnera fotbalové ligy

pondělí, 30. října 2023, 06:50 Marketing MediaGuru

Sázková společnost Tipsport se chce po hokeji ucházet o generální partnerství i pro nejvyšší tuzemskou fotbalovou soutěž. Stávající partner, společnost Fortuna, zatím účast v tendru nepotvrdila.

Ilustrační foto, zdroj: O2

Ilustrační foto, zdroj: O2

Sázková společnost Tipsport má zájem zúčastnit se výběrového řízení na generálního partnera tuzemské nejvyšší fotbalové ligy a také národní fotbalové ligy. Tendr vypíše Ligová fotbalová asociace (LFA), podle zatím neoficiálních informací by se tak mohlo stát v listopadu.

„Fotbal je sázkařsky nejpopulárnějším sportem a Tipsport projevuje zájem o titulární sponzorství nejvyšší fotbalové soutěže dlouhodobě. Věříme, že naše nabídka bude pro český fotbal i fotbalovou veřejnost ta nejlepší," potvrdil MediaGuru.cz Václav Sochor, vedoucí oddělení Tipsportu.

Tipsport je už přitom dlouhodobým generálním partnerem nejvyšší tuzemské hokejové ligy. Ta se hraje pod názvem Tipsport Extraliga ledního hokeje (ELH) od roku 2010, už v letech 2003-2006 byl ale Tipsport generálním partnerem hokejové ligy.

Stávajícím generálním partnerem fotbalové ligy je společnost Fortuna. Před začátkem letošního ročníku Fortuna:ligy její generální ředitel David Vaněk naznačoval, že účast Fortuny ve výběrovém řízení na generálního partnera není jistá. Tento postoj stále platí. „Odpověď v tuto chvíli není jednoduchá. S ohledem na to, že ještě neznáme podmínky soutěže, je velmi těžké komentovat, zda a případně s čím se jí budeme účastnit. Věcí se budeme reálně zabývat až bude tendr vyhlášený a budeme mít potřebné informace. Vedle podmínek každopádně v našem přístupu a rozhodování bude hrát roli i to, že od nového roku pravděpodobně v sázkovém odvětví dojde k dramatickému zvýšení sektorové daně, a také k zavedení nového mnohem přísnějšího zákona, který upravuje naše podnikání," sdělil našemu serveru před týdnem Petr Šrain, PR manager společnosti Fortuna.

Ligová fotbalová asociace (LFA) zatím neupřesnila termíny pro vypsání výběrového řízení na generálního partnera. Podle svých dřívějších informací jej plánuje vyhlásit letos na podzim.

LFA chystá tendr na TV vysílatele i generálního partnera

čtvrtek 20. července 2023

-mav-