Vltava Labe Media koupila magazín Koktejl od Czech Press Group

pondělí, 23. října 2023, 14:05 Tisk MediaGuru

Vltava Labe Media koupila cestovatelský magazín Koktejl, který v portfoliu VLM doplní National Geographic.

Zdroj: Vltava-Labe-Media

Zdroj: Vltava-Labe-Media

Mediální skupina Vltava Labe Media (VLM) koupila cestovatelský magazín Koktejl od společnosti Czech Press Group. Součástí transakce je také web iKoktejl.cz a tituly Koktejl Extra a Koktejl Speciál. Magazín i nadále z pozice šéfredaktorky povede Barbora Slavíková Literová. Právní účinnost nabyde transakce v listopadu, informovala v pondělí Vltava Labe Media. 

„Značka Koktejl je ideální volbou pro doplnění lifestylového portfolia naší mediální skupiny, kde především ve spojení s titulem National Geographic Česko společně posílí pozici VLM na trhu v segmentu Věda, technika, zajímavosti a cestování,“ uvedla k transakci Jitka Afsahi, členka představenstva VLM zodpovědná za divizi časopisy, marketing, distribuce a customer care.

„S důvěrou předávám Koktejl do rukou vydavatelství, které má s tímto obsahovým žánrem bohatou zkušenost a je mu schopno nabídnout zázemí s významným celorepublikovým zásahem. Věřím, že díky tomuto kroku posílí svou pozici na trhu jak magazín Koktejl i se svými speciálními vydáními a webem, tak Vltava-Labe-Media,“ uvedl Jan Louka, vydavatel Koktejlu.

Cestovatelský magazín Koktejl je na českém trhu 31 let, zakládali ho v roce 1992 Josef Formánek a Miroslav Urbánek. Koktejl, jeho speciální edice a web iKoktejl.cz tvořily páteř vydavatelství Czech Press Group. Poslední údaje o hospodaření společnosti jsou za rok 2020 a ukazují, že tržby v tom roce tvořily 5,2 mil. Kč oproti 9,7 mil. Kč v roce 2019. Covidový rok zakončilo vydavatelství ztrátou 847 tisíc Kč. Data o čtenosti a prodaném nákladu Koktejlu nejsou z veřejných zdrojů dostupná.

-mav-