Multiplex 24 chystá vysílač Ústí nad Labem – Kukla

neděle, 3. prosince 2023, 07:15 TV, Aktuality MediaGuru

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přidělil společnosti Digital Broadcasting kmitočtový příděl pro celoplošný DVB-T2 multiplex 24 na severočeském vysílači Kukla. Operátorovi byl přidělen kanál 21.

Hlavním zákazníkem DVB-T2 multiplexu je mediální skupina Nova. Tato scéna je z jejího seriálu Zlatá labuť. Foto: TV Nova

Hlavním zákazníkem DVB-T2 multiplexu je mediální skupina Nova. Tato scéna je z jejího seriálu Zlatá labuť. Foto: TV Nova

V horizontu několika týdnů bude možné naladit TV Nova a její tematické klony z dalšího významného vysílače. ČTÚ přidělil společnosti Digital Broadcastíng pro oblast severních Čech nově i kótu Ústí nad Labem – Kukla, kde již funguje se svým DAB+ multiplexem příbramská firma Teleko digital. Televizní síť 24 má od telekomunikačního regulátora přidělený kanál 21 s maximálním vyzářeným výkonem (ERP) 10 kW, použita bude horizontální polarizace.

Kromě Novy jsou zákazníky DVB-T2 multiplexu 24 například také programy Paramount Network, Šláger Originál a Šláger Muzika nebo stanice Relax a Rebel, které spolu s telekomunikační firmou Digital Broadcasting patří pod mediální skupinu Pohoda. Aktivity společnosti vede po smrti rockera Radima Pařízka výkonný ředitel Jakub Juhas. Portfolio Pohody zahrnuje i telekomunikační společnost Progress Digital, která provozuje Regionální síť 7 a experimentální multiplex PD DAB+.

-lukpol-

Regionální síť 7 vypnula většinu vysílačů

čtvrtek 30. listopadu 2023