Regionální síť 7 vypnula většinu vysílačů
Společnost Progress Digital, která je vlastnicky spjata s provozovatelem
celoplošného DVB-T2 multiplexu 24, vrátila kmitočtové příděly pro
Regionální síť 7. V provozu zůstaly pouze vysílače v Praze a Brně.
Z osmnácti kmitočtových přídělů, které držela společnost Progress Digital, zůstaly v databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) pouze dva, a to v Praze a Brně. Informoval o tom Televizníweb, který si novinky všiml na online portálu operátora. „Regionální síť 7 bude šířit televizní signál od pondělí 20. listopadu 2023 z lokalit Praha City Tower (36k) a Brno Jihlavská (37k),“ píše telekomunikační společnost na svých stránkách.
Operátor Progress Digital pro tuto digitální síť dlouhodobě neměl zákazníky. V nabídce multiplexu tak byla šířena pouze Televize přes anténu, infokanál, který je dlouhodobě i součástí DVB-T2 nabídky Digital Broadcasting. Síť Progress Digital tak sice splnila podmínku technického provozu z pohledu Českého telekomunikačního úřadu, pro koncového diváka však měla nulový přínos. Na spuštění vysílače RS7 v Praze upozornil portál MediaGuru začátkem listopadu.
-lukpol-
# DVB-T2 # ČTÚ # vysílač # Progress Digital
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Votápková a Justián se v Publicis Groupe posouvají do nových rolí
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie se zaměřila na obchod, marketing a crossmediální plánování
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
ČSOB spustila letní kampaně pro klienty, mladé i děti
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.