Regionální síť 7 odstartovala, v Praze na TV kanálu 36
Zájemci z řad menších vysílatelů mají na území hlavního města
další možnost pro distribuci svého televizního obsahu. Společnost Progress
Digital dnes spustila ve zkušebním režimu vysílání Regionální sítě
7 z budovy City Tower.
Společnost Progress Digital získala pro Regionální síť 7 od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) kanál 36. Na stejné frekvenci bylo možné v Praze přijímat dálkově šestnáct let multiplex ZDF z německé Löbau, nejprve ve standardu DVB-T, později pak i v DVB-T2, kdy byly šířené programy ZDF, ZDF info, ZDF neo, 3sat a KiKA překlopeny do Full HD rozlišení. Součástí sítě ZDF HD byla i HbbTV služba Freenet Connect s dalšími volnými stanicemi přístupnými online.
Multiplex společnosti Progress Digital je šířen z výškové budovy City Tower na pražské Pankráci. Ředitel vnějších vztahů Martin Roztočil MediaGuru spuštění vysílače potvrdil s tím, že jde zatím o zkušební režim. V televizní síti na kanálu 36 se zkoordinovaným výkonem 9,12 kW ve vertikální polarizaci je v tuto chvíli šířena pouze Televize přes anténu, stejný program je k dispozici i v DVB-T2 multiplexu 24. V obou programových balících je tato stanice k dispozici v rozlišení 960x540p.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # Praha # Progress Digital
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Votápková a Justián se v Publicis Groupe posouvají do nových rolí
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie se zaměřila na obchod, marketing a crossmediální plánování
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
ČSOB spustila letní kampaně pro klienty, mladé i děti
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.