Zpravodajská ČT24 uvedla novou podobu svého webu

středa, 6. prosince 2023, 10:00 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

ČT24 uvedla novou podobu svého zpravodajského webu. Do nového designu plánuje překlopit i další digitální produkty.

Nová podoba webu ČT24, zdroj: Česká televize

Nová podoba webu ČT24, zdroj: Česká televize

Česká televize představila novou vizuální podobu zpravodajského webu ČT24. Změna má přinést přehlednější zobrazení článků, krátké aktuální zpravodajství a vylepšené tematické speciály. Redakce portálu ČT24 pracuje rovněž s novým redakčním systémem. 

Vizuální změna navazuje na novou podobu webových stránek České televize, která byla představena s novým iVysílání na konci roku 2021 a do jejíž podoby budou postupně překlopeny další digitální produkty. „V moderním designu stránek čtenáři uvidí novou sekci rychlých aktuálních zpráv, větší množství interaktivních grafik i analytických textů. Nový redakční systém také umožní lepší propojení webového a televizního obsahu ČT24,“ říká ředitel divize Zpravodajství a publicistika Petr Mrzena.

Redaktoři a editoři budou moci také jednoduše vytvářet tematické rubriky a přinášet tak divákům okamžité specializované zpravodajství. „S novou podobou webové ČT24 spouštíme redakční systém, který zefektivní práci našich redakcí, umožní nám vytvářet nové typy stránek a obsah uspořádávat tak, aby byla jeho podoba pro naše diváky atraktivní. Tento systém je zároveň pro Českou televizi technologickým krokem vpřed, přináší větší stabilitu a bezpečnost dat, a v následujícím období jej využijeme i pro další digitální produkci,“ říká výkonný ředitel pro digitální produkty Marek Doležel.

Na novém webu nabízí ČT24 i nadále svůj standardní servis.

V roce 2023 si více než milion uživatelů měsíčně na webu ČT24 zobrazí bezmála sedm milionů stránek. V letošním zpravodajství nejvíce zaujal servis k druhému kolu prezidentských voleb.

Proměnu mobilních aplikací plánuje Česká televize v průběhu následujícího roku.

-mav-

Forum Media: ČT posílí digitální média, Economia zlepšuje hospodaření

úterý 14. listopadu 2023