Kastner, Sajler a Eliáš založili platformu na podporu gastra

pátek, 19. ledna 2024, 12:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Cílem nové platformy Food‘n Beverage Foundation Czech je společně podporovat rozvoj české gastronomie.  

Zakladatelé nové platformy Food'n Beverage Foundation Czech (zleva): Luboš Kastner,Luboš Kastner, Adam Eliáš a Filip Sajler, zdroj: Český gastronomický institut

Zakladatelé nové platformy Food'n Beverage Foundation Czech (zleva): Luboš Kastner,Luboš Kastner, Adam Eliáš a Filip Sajler, zdroj: Český gastronomický institut

Na základech Českého gastronomického institutu vznikla nová platforma Food'n Beverage Foundation Czech. Stojí za ní aktivní profesionálové Luboš Kastner, Filip Sajler a Adam Eliáš. Její základní ambicí je podpořit českou gastronomii novými impulsy. Aktivitami, které už běží naplno, jsou přípravy české účasti na Bocuse d`Or Europe a GastroTek.

„Gastronomie bojovala s celou řadou problémů stejně jako jiné obory – covid, energie, celkový růst nákladů, zrušení EET a další. Co stále bolí, je nedostatek lidí a primárně těch profesně nejkvalifikovanějších, stále hodně trpí na extrémní zdanění práce, nestabilní prostředí pro investory. Gastronomie potřebuje dále pokračovat ve změnách, které započala, efektivitě, dlouhodobé vizi, inovacích a srozumitelnosti směrem k hostům. Nikdo neříkal, že to bude jednoduché, ale pojďme tvořit společně nové gastro,“ říká Filip Sajler ke vzniku Food‘n Beverage Foundation Czech (FBFC).

Nová platforma staví na profesionalitě a nadšení. Je držitelem licence světové kuchařské soutěže Bocuse d‘Or pro Českou republiku. Mezi dvaceti týmy, které byly vybrány k účasti v evropském finále Bocuse d´Or, je po mnoha letech také český tým v čele s vítězem národního kola Bocuse d´Or Dominikem Unčovským. Bocuse d'Or Europe se koná 19. a 20. března v Trondheimu. „Do Trondheimu je třeba se důkladně připravit a v tom poskytujeme Dominikovi a jeho týmu intenzivní podporu,“ potvrzuje  Adam Eliáš, který je zároveň ředitelem Bocuse d‘Or Czech.

První velkou akcí, kterou Food’n Beverage Foundation Czech iniciuje, je GastroTek. Uskuteční se 12. a 13. dubna v pražském O2 universu, kde se na jednom místě představí lídři české gastronomie, ekonomové, odborníci na technologie, včetně AI, a jejich vize.

-stk-