Nova spustí kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6 s F1 a MotoGP

čtvrtek, 25. ledna 2024, 14:10 TV MediaGuru

Placené sportovní stanice skupiny Nova se od 29. února rozšíří o stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6 s nabídkou motoristických závodů a přenosů závodů Formule 1.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Televizní skupina Nova rozšíří od 29. února portfolio svých placených stanic o kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Tyto sportovní stanice přinesou přímé přenosy F1 na Nova Sport 5 a MotoGP na Nova Sport 6. Ty budou na obou stanicích doplněny závody WorldSBK (mistrovství světa superbiků) a vybranými fotbalovými zápasy z evropských fotbalových lig, jako jsou Bundesliga, LaLiga a Serie A.

Víceletý kontrakt na exkluzivní vysílací práva z F1 získala Nova od roku 2024. Přenosy se tak stěhují ze stanic Sport 1 a Sport 2 (skupina AMC Networks). Na Novu přecházejí i komentátoři Števo Eisele, Josef Král a Pavel Fabry.

„Obohacujeme ale i nabídku na našich stávajících kanálech Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Kromě nejpopulárnějších zámořských soutěží NHL a NBA se již od sezóny 2024/2025 diváci mohou těšit také na přímé přenosy z NFL, tedy National Football League, což je nejvyšší profesionální liga amerického fotbalu ve Spojených státech amerických. Zároveň posilujeme naši nabídku bojových sportů o organizaci KSW s řadou českých a slovenských zápasníků. V neposlední řadě se nám také podařilo získat práva na vybrané mezinárodní zápasy ženského fotbalu,“ uvedl vedoucí sportu pro TV kanály & VOD TV Dušan Mendel

Zdroj: TV Nova

Obě nové stanice zařadí do své nabídky od 29. února O2 TV.  Fanoušci motoristických sportů tak v O2 TV najdou vedle přenosů z F1 a MotoGP i závody WRC.  Do nabídky O2 TV se závody F1 vrací, protože stanice skupiny AMC v její nabídce od léta 2021 nejsou. Na začátku roku spustila O2 TV kanál Premier Sport 3 (nahradil O2 TV Tenis), který přináší tenisový okruh ATP

Kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6 nudou zařazeny už do základního tarifu O2 TV Bronzová. Dostupné budou i v tarifech O2 TV Stříbrná, O2 TV Zlatá, O2 TV Business a v předplacených tarifech.

„Nové stanice ideálně doplní náš sportovní obsah, který má prakticky vše, co by mohlo sportovního diváka zaujmout. Jako například všechny zápasy Fortuna:Ligy či hokejové extraligy, dále Ligu mistrů UEFA, prestižní zahraniční soutěže, MMA galavečery a nyní to nejlepší ze světa motorsportu. V programové skladbě O2 TV mají fanoušci k dispozici až 25 sportovních kanálů, což je jednoznačně nejširší nabídka na trhu,“ uvedla Anna Lenerová, šéfka obsahu společnosti O2.

Anna Lenerová, zdroj: O2

Anna Lenerová, zdroj: O2

Stanici Nova Sport 5 nabídne svým zákazníkům také Skylink. S dalšími distributory nyní probíhají jednání. Dochází také k úpravě barevnosti log Nova Sport.

Stanice Nova Sport zahájila vysílání v roce 2008 a postupně přidávala další kanály. V září 2015 začala vysílat stanice Nova Sport 2.  Naposledy se tak stalo v létě 2021, kdy zaváděla stanice Nova Sport 3 a Nova Sport 4 především s nabídkou fotbalového obsahu (Liga mistrů UEFA, LaLiga, Serie A, Bundesliga aj.).

-mav-