Kaprain: Na strategii pro Mafru a Londu je třeba několik měsíců
Investiční skupina Kaprain podnikatele Karla Pražáka se od 1. února
stává výhradním majitelem společností Mafra, Londa a Synthesie.
Společnost Kaprain se od 1. února stává stoprocentním majitelem společností Mafra, Londa a Synthesie. Antimonopolní úřady v Česku, na Slovensku, v Německu, Rakousku a Turecku potvrdily bezproblémovost nákupu, uvedla společnost v oficiálním oznámení.
Akvizicí společností Mafra (MF Dnes, Lidové noviny, Metro, Téma, Rytmus života, iDnes.cz, TV Óčko a další) a Londa, provozovatele rádií Impuls či RockZone 105.9, vstupuje Kaprain na mediální trh. „Vzhledem k tomu, že se pro skupinu Kaprain jedná o první akvizici v mediální oblasti, detailní zorientování se a následná příprava strategie dalšího rozvoje těchto společností zaberou několik měsíců," přiblížila dále společnost.
„Akvizicí pardubické Synthesie rozvíjíme naše dosavadní působení na evropském trhu speciální chemie a stáváme se jedním z nejdůležitějších hráčů v regionu,“ uvedl majitel skupiny Kaprain Karel Pražák a dodává: „Nákupem společností Mafra a Londa pak vstupujeme do zcela nové oblasti a příprava strategie dalšího rozvoje těchto společností nám potrvá o něco déle.“
-mav-
# média # Mafra # vlastnictví # strategie # Londa # Karel Pražák # Kaprain
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Za Dingo Media a DigitalAd jedná Zábrodský, finance vede Vobecký
Novým jednatelem majetkově propojených společností se stává Marek
Zábrodský, v Dingo Media současně přebírá také roli CTO. Finance
agentur nově povede stávající jednatel Jan Vobecký.
Šesti členům Rady ČT končí mandát, nové bude Sněmovna volit asi v dubnu
Letos na jaře by se měla obměnit třetina členů Rady České televize.
Mandát letos končí šesti členům.
Někteří radní ČT a ČRo poslali výzvu k dialogu o financování ČT a ČRo
Pod výzvou adresovanou ministrům a poslancům jsou podepsáni převážně ti
radní ČT, kteří se staví proti táboru radních zvolených do Rady ČT
s podporou stávajících vládních stran.