Mast-Jägermeister končí s distribucí značek Rémy Cointreau

pátek, 1. března 2024, 16:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

K 31. březnu ukončí Mast-Jägermeister distribuci produktového portfolia Rémy Cointreau. Chystá uvedení nových značek. 

Zdroj: Metaxa / Mast-Jägermeister

Zdroj: Metaxa / Mast-Jägermeister

Společnosti Mast-Jägermeister CZ a Mast-Jägermeister SK ukončí k 31. březnu letošního roku distribuci produktového portfolia firmy Rémy Cointreau, z něhož nejvýznamnější značkou je Metaxa. 

„Rád bych poděkoval našim obchodním partnerům a klientům, společně se nám podařilo za poslední roky z Metaxy udělat synonymum pro brandy kategorii v Čechách i na Slovensku. Na obou trzích jsme prodali za rok 2023 více než jeden milion litrů Metaxy, přesně 26,1 milionů panáků. Předáme tak tuto skvělou značku novému distributorovi v té nejlepší kondici a přejeme mu spoustu dalších úspěchů v jejím dalším rozvoji,“ říká Jiří Štětina, Chief Meister Mast-Jaegermeister CZ a SK, podle kterého se podařilo s portfoliem Rémy Cointreau dosáhnout v roce 2023 historicky rekordních prodejů. Z hlediska prodaného objemu jsou český a slovenský trh v současnosti pro Metaxu druhým nejvýznamnějším na světě a v přepočtu na hlavu přesvědčivě dominuje celosvětovému žebříčku trhů. 

„Čtrnáct procent našeho obratu, které značky z portfolia Rémy Cointreau představovaly, nahradíme již letos třemi novými značkami, které budeme v rychlém sledu uvádět paralelně na český a slovenský trh,“ dodává Jiří Štětina.

Mast-Jägermeister má v portfoliu bylinný likér Jägermeister, dále zastupuje  značky společnosti William Grant & Sons s vlajkovou lodí v podobě irské whisky Tullamore Dew.

-stk-