Ředitelem Digitálních služeb ČT bude Marek Doležel

úterý, 11. června 2024, 12:15 Aktuality, TV, Lidé ČTK

Pozici Jana Maxy zaujme od začátku července Marek Doležel, dosavadní výkonný ředitel pro nová média České televize.

Marek Doležel, zdroj: LinkedIn profil M. Doležela

Marek Doležel, zdroj: LinkedIn profil M. Doležela

Novým ředitelem divize Digitální služby České televize bude od 1. července dosavadní výkonný ředitel pro nová média Marek Doležel. Nahradí Jana Maxu, který nově vytvořenou divizi vedl od loňského podzimu. Na setkání s novináři to dnes uvedl generální ředitel ČT Jan Souček.

Jde o další změnu v nejvyšším managementu České televize, který představil Souček po svém nástupu do funkce loni na podzim spolu se změnou struktury vedení. Ke konci března skončili ve funkcích výkonní ředitelé kanálů ČT1 a ČT2 Jiří Kokmotos a Jan Štern. Oba se ujali nově vytvořených funkcí loni v říjnu. Po šesti měsících se nový model ukázal jako neefektivní a vedení televize oba posty zrušilo.

Nový šéf digitální divize Doležel v minulosti působil jako produktový manažer TV Seznam a Stream.cz, poté byl šéfem produktu a designu v e-shopu Rohlik.cz.

Na digitalizaci chce Souček klást velký důraz. ČT musí mít podle jeho dřívějšího vyjádření ambici být lídrem i v digitální audiovizi. Divize digitálních služeb zahrnuje například platformu iVysílání, která se má dále rozšiřovat. ČT letos také chystá nové prostředí webu a aplikace ČT24. na podzim pak bude následovat redesign ČT sport.

-čtk-