Primark v Česku zavádí recyklační program Textile Takeback
Primark rozšiřuje svůj program na recyklaci textilu i do prodejen v České republice.

Do sběrných boxů v obchodech Primark lze odložit textil jakékoli značky a v jakémkoli stavu, zdroj: Primark.
Primark zavádí svůj program na recyklaci oblečení a textilu Textile Takeback do prodejen v České republice. Iniciativa je součástí strategie udržitelnosti značky a jejím cílem je povzbudit zákazníky, aby svému použitému oblečení a dalším produktům, jako jsou například povlečení, dali druhý život.
Textile Takeback již funguje ve Velké Británii, Irsku, Rakousku, Německu, Nizozemsku, Portugalsku a Španělsku. Nyní je dostupný i pro české zákazníky, kteří tak mohou do sběrných boxů v obchodech Primark odevzdávat oblečení, obuv, doplňky a bytový textil, jako jsou ručníky nebo povlečení, jakékoli značky a v jakémkoli stavu. Tyto věci budou shromážděny a roztříděny recyklačním partnerem Primarku, společností Yellow Octopus, a buď znovu použity, nebo recyklovány.
Finanční prostředky získané v rámci programu Textile Takeback Primark věnuje svému globálnímu partnerovi, organizaci UNICEF, na zajištění lepšího přístupu ke vzdělání, zdravotní péči, vodě a hygieně a poskytování životně důležité pomoci dětem v nouzi.
„Rozšíření našeho programu Textile Takeback do České republiky usnadní ještě většímu počtu zákazníků Primark darovat své oblíbené oblečení a textil. Tento program nyní funguje v téměř 80 % našich obchodů po celém světě a nejenže podporuje náš závazek k udržitelnosti tím, že snižuje množství textilního odpadu, ale také pomáhá podporovat důležitou práci UNICEF při poskytování nezbytné a rychlé pomoci v humanitárních krizích. Společně můžeme pozitivně ovlivnit jak naši planetu, tak životy ohrožených dětí a jejich rodin,“ komentuje Lynne Walker, ředitelka Primark Cares.
Od svého spuštění v roce 2020 program zachránil před skládkou více než 638 tun darovaného oblečení, obuvi, doplňků a bytového textilu, které budou znovu použity nebo recyklovány.
V České republice provozuje Primark tři prodejny, v regionu střední a východní Evropy jich má celkem 16 na šesti trzích – v Polsku je sedm obchodů, v Rumunsku tři, na Slovensku, v Maďarsku a Slovinsku jeden. V průběhu tohoto roku otevře svou čtvrtou prodejnu v Rumunsku, a to v Kluži.
-stk-