Autor textu MediaGuru
Kateřina Šafaříková vede od září názorovou rubriku Seznam Zpráv,
podcast 5:59 převzal Martin Jonáš.
Redakce Seznam Zpráv oznámila změny v názorovém oddělení i v podcastové produkci. Od září se vedoucí rubriky Názory a analýzy stala novinářka a komentátorka Kateřina Šafaříková, dosavadní hlavní moderátorka denního podcastu 5:59.
Šafaříková působí v Seznam Zprávách od roku 2021, v minulosti pracovala například pro Respekt, Lidové noviny či Hospodářské noviny a jako zpravodajka v Bruselu. Za svou práci získala cenu Karla Havlíčka Borovského i Novinářskou cenu.
Pod jejím vedením se má oddělení Názorů a analýz více otevírat novým autorům a formátům. „Seznam Zprávy mají být přirozenou velkou platformou, kde se diskutuje o důležitých politických, ekonomických i společenských tématech. Jsem přesvědčen, že Kateřina Šafaříková s celým týmem Názorů a analýz dovede posílit komentářový a analytický záběr redakce a zapojit zajímavé autorské osobnosti,“ uvedl šéfredaktor Robert Čásenský. Do názorového oddělení se zároveň nově zapojí i Jiří Nádoba, který se zaměří především na ekonomické komentáře a analýzy.
Seznam Zprávy také od srpna rozšířily svůj názorový obsah o nový formát Česká volba. V něm publikují komentáře desítky osobností z akademického, podnikatelského či mediálního prostředí, které se vyjadřují k budoucím výzvám české společnosti a státu.
Podcast 5:59, který každé všední ráno přináší jedno klíčové téma dne, vede od září Martin Jonáš. V Seznam Zprávách působí od loňského podzimu a má dlouholeté zkušenosti v audiovizuální žurnalistice. Začínal v zahraniční redakci TV Nova, odkud přešel do České televize, kde více než sedm let působil jako zpravodaj v Německu a natáčel v téměř třiceti zemích světa. Po návratu se stal moderátorem pořadu Interview ČT24. Je také autorem knih Příběh Berlín (2017), Fenomén Angela Merkelová: portrét jedné éry (2021) a spoluautorem publikace Putinova válka (2023).
-mav-
# Seznam.cz # Seznam Zprávy # redakce # 5:59 # Kateřina Šafaříková # Martin Jonáš
Autor textu MediaGuru
Oneplay nově zařazuje do své nabídky vizuální prvek hořícího krbu,
který propojuje se svými klíčovými formáty.
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.